Nejlepší obchodování s bitcoinovými maržemi s vysokou pákou

BaseFEX.com

Vliv: 1:100 (BTC/USD), 1:20 (Altcoiny)
Míra financování: dynamický
Interval financování: každý 8h
Poplatek pro tvůrce : -0.0200%*
Poplatek za převzetí: 0.0700%*
Obchodní páry: BTC/USD, BTC/USDT, ETH/XBT, ETH/USDT, XRP/XBT, BCH/XBT, LTC/XBT, BNB/XBT

Simplefx.com

Vliv: 1:6 (BTC/USD), 1:3 (Altcoiny)
Míra financování: N/A
Interval financování: N/A
Poplatek pro tvůrce: N/A
Poplatek za převzetí: N/A
Obchodní páry: BTC/USD, BCH/USD, ETH/USD, ETC/USD, LTC/USD, XRP/USD

Bitfinex.com

Vliv: 1:5 (BTC/USD), 1:5 (Altcoiny)
Míra financování: dynamický
Interval financování: každý 8h
Poplatek pro tvůrce: 0.000% – 0.100%
Poplatek za převzetí: 0.055% – 0.200%
Obchodní páry: ZRX/USD ZRX/ETH ZRX/BTC ZIL/USD ZEC/USD ZEC/BTC ZCN/USD ZBT/USD YYW/USD YGG/USD XVG/USD XVG/BTC XTZ/USD XTZ/BTC XRP/USD XRP/BTC XRA/USD XMR/USD XMR/BTC XLM/USD XLM/GBP XLM/EUR XLM/ETH XLM/BTC XCH/USD XCH/ETH WTC/USD WLO/USD WBT/USD WAX/USD WAX/BTC VSY/USD VSY/BTC VLD/USD VET/USD VET/BTC VEE/USD UTN/USD UTK/USD UST/USD UOS/USD UOS/BTC UFR/USD UDC/UST UDC/USD TXAUT/UST TXAUT/USD TXAUT/BTC TUST/CNHT TSD/UST TSD/USD TRX/USD TRX/JPY TRX/GBP TRX/EUR TRX/ETH TRX/BTC TRI/USD TNB/USD TNB/ETH TNB/BTC TDUSK/USD TDUSK/BTC TBTC/CNHT SWM/USD STJ/USD SPK/USD SNT/USD SNT/ETH SNT/BTC SNG/USD SEE/USD SAN/USD SAN/ETH SAN/BTC RRT/USD RRB/UST RRB/USD RLC/USD RLC/BTC RIF/USD RIF/BTC REQ/USD REP/USD REP/ETH REP/BTC RDN/USD RCN/USD RBT/USD RBT/BTC QTM/USD QTM/BTC QSH/USD POY/USD PNK/USD PNK/ETH PAX/UST PAX/USD PAS/USD ORS/USD OMN/USD OMN/BTC OMG/USD OMG/ETH OMG/BTC OKB/UST OKB/USD OKB/BTC ODE/USD ODE/BTC NEO/USD NEO/JPY NEO/GBP NEO/EUR NEO/ETH NEO/BTC NEC/USD NEC/ETH NEC/BTC MTN/USD MNA/USD MNA/BTC MLN/USD MKR/USD MKR/ETH MKR/BTC MIT/USD MGO/USD MAN/USD LYM/USD LTC/UST LTC/USD LTC/BTC LRC/BTC LEO/UST LEO/USD LEO/ETH LEO/EOS LEO/BTC KNC/USD KNC/BTC KAN/UST IQX/USD IQX/EOS IOT/USD IOT/JPY IOT/GBP IOT/EUR IOT/ETH IOT/BTC IOS/USD IMP/USD HOT/USD GSD/USD GOT/USD GOT/EUR GOT/ETH GNT/USD GNT/ETH GNT/BTC GNO/USD GEN/USD FUN/USD FUN/ETH FTT/UST FTT/USD FSN/USD FOA/USD EUS/USD ETP/USD ETP/ETH ETP/BTC ETH/UST ETH/USD ETH/JPY ETH/GBP ETH/EUR ETH/BTC ETC/USD ETC/BTC ESS/USD EOS/UST EOS/USD EOS/JPY EOS/GBP EOS/EUR EOS/ETH EOS/BTC ENJ/USD ELF/USD EDO/USD EDO/ETH EDO/BTC DTX/USD DTH/USD DTA/USD DSH/USD DSH/BTC DRN/USD DGX/USD DGX/ETH DGB/USD DGB/BTC DAT/USD DAT/ETH DAT/BTC DAI/USD DAI/ETH DAI/BTC CSX/USD CNN/USD CND/USD CND/ETH CLO/USD CLO/BTC CBT/USD BTT/USD BTT/BTC BTG/USD BTG/BTC BTC/XCH BTC/UST BTC/USD BTC/JPY BTC/GBP BTC/EUR BSV/USD BSV/BTC BNT/USD BFT/USD BFT/BTC BAT/USD BAT/ETH BAT/BTC BAB/UST BAB/USD BAB/BTC AVT/USD AUC/USD ATO/USD ATO/ETH ATO/BTC ATM/USD ANT/USD ANT/ETH ANT/BTC AMP/UST AMP/USD AMP/BTC ALG/UST ALG/USD ALG/BTC AIO/USD AIO/BTC AID/USD AGI/USD ABS/USD

Deribit.com

Vliv: 1:100 (BTC/USD), ne Altcoiny
Míra financování: dynamický
Interval financování: každý 8h
Poplatek pro tvůrce: -0.025%*
Poplatek za převzetí: 0.075%*
Obchodní páry: BTC/USD, BTC/USD, ETH/USD, BTC/USD

FTX.com

Vliv: up to 1:101
Míra financování: dynamický
Interval financování: N/A
Poplatek pro tvůrce: 0,01% – 0,02%
Poplatek za převzetí: 0,04% – 0,07%
Obchodní páry: BTC/USD, ETH/USD, LTC/USD, BCH/USD, USDT/USD, FTT/USD, BNB/USD, FTT/BTC, FTT/USDT, TRYB/USD, BTMX/USD, PAXG/USD, XAUT/USD, BEAR/USD, BULL/USD, ETHBEAR/USD, BSVBEAR/USD, XTZBULL/USD, BSVBULL/USD, ETHBULL/USD, LINKBEAR/USD, ALGOBULL/USD, LINKBULL/USD, TRXBULL/USD, XTZBEAR/USD, XRPBULL/USD, BCHBULL/USD, EOSBULL/USD, BNBBULL/USD, ETCBEAR/USD, ALGOBEAR/USD, ATOMBULL/USD, OKBBULL/USD, XRPBEAR/USD, LTCBULL/USD, BEARSHIT/USD, BNBBEAR/USD, ALTBULL/USD, BCHBEAR/USD, MATICBULL/USD, ALTBEAR/USD, TOMOBULL/USD, MIDBULL/USD, OKBBEAR/USD, LTCBEAR/USD, ETCBULL/USD, EOSBEAR/USD, HTBULL/USD, DOGEBULL/USD, BULLSHIT/USD, DRGNBULL/USD, DOGEBEAR/USD, MATICBEAR/USD, BTMXBULL/USD, ATOMBEAR/USD, ADABULL/USD, EXCHBULL/USD, TOMOBEAR/USD, PAXGBULL/USD, PAXGBEAR/USD, LEOBEAR/USD, TRXBEAR/USD, ADABEAR/USD, PRIVBULL/USD, XAUTBULL/USD, MIDBEAR/USD, PRIVBEAR/USD, HTBEAR/USD, DRGNBEAR/USD, BTMXBEAR/USD, EXCHBEAR/USD, TRYBBEAR/USD, TRYBBULL/USD, LEOBULL/USD, USDTBEAR/USD, USDTBULL/USD, XAUTBEAR/USD

BitSeven.com

Vliv: 1:100 (BTC/USD), 1:30 to 1:50 (Altcoiny)
Míra financování: none
Interval financování: N/A
Poplatek pro tvůrce: 0.075%*
Poplatek za převzetí: 0.075%*
Obchodní páry: BTC/USD, ETHUSD, LTCUSD, XRPUSD

Overbit.com

Vliv: 1:50 (BTC/USD), 1:50 (Altcoiny)
Míra financování: dynamický
Interval financování: každý 8h
Poplatek pro tvůrce: dynamický
Poplatek za převzetí: dynamický
Obchodní páry: BTC/USD, BTC/JPY, ETH/BTC, XRP/BTC, LTC/BTC, EOS/BTC, BCH/BTC, ADA/BTC, NEO/BTC

Bithoven.com

Vliv: 1:20 (BTC/USD), ne obchodování s marží s Altcoiny
Míra financování: dynamický
Interval financování: každý 8h
Poplatek pro tvůrce: 0.2%
Poplatek za převzetí: 0.2%
Obchodní páry: BTCUSD, ETHUSD, LTCUSD, XMRUSD, BCHUSD, ZECUSD, DASHUSD, XRPUSD, EOSUSD, BCHBTC, DASHBTC, ETHBTC, XMRBTC, ZECBTC

*BTCUSD trvalé smlouvy

Vysvětlení

 • Vliv: Toto je hlavní koncept obchodování s marží. S určitou pákou můžete zvýšit potenciální návratnost investic (Návratnost investic), ale na druhou stranu je to riskantnější.
 • Funding Rate: Když držíte svou pozici po určitou dobu, většina maržových makléřů účtuje další sazby financování. dynamický v tomto případě znamená, že poplatky jsou počítány dynamicky. Míra financování nejsou peníze vydělané makléřem, je to jen P2P mezi obchodníky. Je to způsob, jakým kryptotrh napodobuje tradiční trh.
  Interval financování: Časový interval, který krypto makléři používají, je obvykle 8 hodin.
 • Poplatek pro tvůrce / Poplatek za převzetí: Pokud se obchodní objednávka neshoduje hned, použije se Poplatek pro tvůrce. Pokud bude obchodní objednávka hned spárována, platí Poplatek za převzetí. Poplatek se vynásobí pákou, kterou používáte. 5x pákový efekt za poplatek 0,085% znamená, že musíte zaplatit 0,085% x 5 = 0,425%.
 • Obchodní páry: Obchod z jedné měny do druhé, například BTC na USD.
 • Záporné částky: To znamená, že obchodník dostane za obchod slevu.

 

Bitcoinové obchodování s marží

Mnoho začátečníků dělá chyby. To je standardní součást procesu učení. Tyto chyby však mohou být nákladné, pokud se zapojíte do obchodování s maržemi, aniž byste pochopili rizika, která s sebou přináší. Níže vysvětlíme, jak to funguje a jaká rizika s sebou nese.

Jak funguje pákové obchodování?

Obchodování s marží je jednoduché a přitažlivé pro mnoho obchodníků. Nákup na marži lze definovat jako půjčení peněz od makléře na nákup zboží, akcií, měn atd. Získáním půjčky od vaší makléřské společnosti můžete získat více akcií, než byste běžně mohli.

Nejlepší makléři:

Pokud chcete zahájit obchodování s bitcoinovými maržemi – PrimeXBT je pravděpodobně nejlepším makléřem, který to v tuto chvíli dělá, spolu s Deribitem. Tento makléř nabízí svým novým zákazníkům slevu na poplatcích – stačí kliknout na níže uvedené odkazy a těžit z exkluzivní slevy -10% na poplatek u předních bitcoinových brokerů s vysokou pákou:

Jděte na dlouhé nebo krátké s penězi, které si půjčíte!

Zde je příklad:

Očekáváte nárůst ceny určitého altcoinu, ale máte pouze 2 000 amerických dolarů. Pokud byste měli více peněz na investování, mohli byste získat vyšší zisky. Obchodování s marží je nejjednodušší řešení – po vložení 2 000 dolarů si můžete půjčit až 50 procent z vložené částky. Nyní tedy můžete mít 3000 dolarů na investování. Samozřejmě si můžete půjčit méně, 10 nebo 25 procent z vkladu, pokud chcete.

Pokud se cena altcoinu, který jste si koupili, zvýší, budete schopni splácet půjčku a stále si necháte pěkný zisk.

Zní to dobře, že? No, není to vždy.

Rizika obchodování s marží s vysokou pákou

Mnozí začátečníci nerozumí nebo mají tendenci zanedbávat to, co se stane, pokud se vaše investice pokazí. Níže je několik věcí, na které musí uživatelé myslet při zahájení obchodování s marží.

Udržování úrovně spravedlnosti

Obchodní platformy vždy vyžadují, aby obchodníci udržovali minimální úroveň vlastního kapitálu, která je obvykle stanovena na 30 procent.

Pokud váš zůstatek klesne pod tuto hodnotu, budete muset na účet vložit další prostředky, abyste okamžitě zvýšili kapitál. Pokud se vám nepodaří vložit více peněz nebo jednoduše nechcete, zprostředkování uzavře vaše pozice, aby se zvýšil kapitál na účtu.

Zájmy mohou překonat zisky

Obchodování s marží může být ziskové, pokud se používá pro krátkodobé investice. V případě, že investujete peníze a nenastane očekávaný skok v hodnotě, přemýšlejte o snížení svých ztrát a splácení krátkodobého úroku. Ponechání otevřené obchodní maržové pozice po delší dobu může vést ke ztrátám, i když se cena vašich akcií zvýší. Proč?

Maržové obchodování přichází s významnými úrokovými sazbami a v některých případech zisky nestačí k pokrytí nákladů na dlouhodobý úvěr, který jste si vzali. To nelze zaměňovat bitcoinové půjčky.

Mohli byste ztratit víc, než jste měli (!)

Obchodování s marží nezvětšuje pouze zisky; zvětšuje také ztráty. V případě, že se něco pokazí, nejen že přijdete o investici, ale také se ocitnete v červené barvě, protože budete muset splácet peníze, které jste si vypůjčili makléři a platit úroky.

To znamená, že pokud nebudete opatrní, můžete skončit v dluzích.

Budete také muset vzít v úvahu skutečnost, že maržové účty jsou citlivější než běžné obchodní účty na každodenní výkyvy trhu. To dodává marži obchodování určitou dávku nepředvídatelnosti.

Tipy a triky pro obchodování s marží

 1. Stanovte pevné stop lossy pro maržový obchod v kryptoměnách. Cílem je okamžitě zlikvidovat pozici, jakmile se cena pohne proti vám.
 2. U kryptoměn nepoužívejte příliš mnoho pákového efektu, protože kryptoměny jsou velmi volatilní a mohou rychle klesnout o několik procent, i když je trh v uptrendu.
 3. Pečlivě sledujte své maržové obchody. Vzhledem k vysoké volatilitě se trh může neustále měnit, takže byste měli vždy věnovat zvláštní pozornost vašim obchodům s marží.
 4. Nebuďte chamtiví. Vždy se dá snadno říci, že cena může i nadále růst, ale někdy je lepší brát zisky a nespekulovat dále.
 5. Začněte s malým kreditem. Zejména na začátku můžete stále dělat spoustu chyb, takže byste měli nejprve zkusit s malým zápočtem.
 6. Počkejte na správný čas. Na Margin Trading byste měli vždy počkat na správný čas. Může to být například v případě, že bitcoin prorazil významný limit a tím dále roste.
 7. V minulosti jsme často viděli, že cena bitcoinu po rozbití kulatého čísla opět výrazně vzrostla, takže by byla vhodná doba na vstup.

Obchodování s marží je obchodování se ziskovými maržemi. Spekulujete buď s růstem ceny, nebo se ztrátou ceny. Na rozdíl od nákupu bitcoinů, Margin Trading neinvestuje svůj vlastní kapitál. Více informací o kryptoměnovém obchodování s pákovým efektem lze najít na MarginBull.

Pokud spekulujete, že cena bitcoinů v budoucnu poroste, nakoupíte bitcoiny. Například za bitcoin zaplatíte 4 000 eur, ale nemusíte okamžitě platit částku. Krátce nato jste měli pravdu ve svém předpokladu a cena vzrostla. Proto jeden bitcoin prodáte znovu za 4 100 EUR. Makléř vám zaplatí rozdíl po odečtení poplatků na váš účet a peníze můžete převést na svůj bankovní účet.

Mnoho obchodníků s maržemi umístí své sázky na identifikační značku a bitcoiny, které kupují, se automaticky prodávají za tuto značku. Tato výhodná technika udržuje riziko co nejnižší. Na druhou stranu se také může stát, že mnoho obchodníků nastavilo značku na stejnou cenu a dojde k hromadnému prodeji. To by způsobilo prudký pokles cen.

Mezi obchodníky s bitcoiny mnoho soukromých obchodníků obchoduje s marží. Důvodem je zejména skutečnost, že soukromí investoři považují digitální měnu za dobrou příležitost k rychlému zisku. Pokud se rozhodnete pro maržové obchodování, určitě byste měli věnovat pozornost speciálním dolním a horním limitům. Při obchodování se bitcoiny přednostně směňují za americké dolary, a proto byste měli sledovat směnný kurz dolaru. Prolomení prominentní známky, například 4 000 $, může vést k rychlému sestupnému trendu. Kromě světoznámých bitcoinů můžete přes internet obchodovat s mnoha dalšími kryptoměnami.

Jak funguje obchodování jiných kryptoměn s využitím pákového efektu?

Díky velkému úspěchu bitcoinů se objevilo mnoho dalších digitálních měn. V pravidelných intervalech se rodí nová mince. Po celém světě nyní existuje více než 1 000 digitálních měn. Mnoho dalších kryptoměn mizí ze scény stejně rychle, jak se objevily. Mnoho operátorů má na mysli pouze rychlé peníze a zmizí s penězi investorů. Kromě bitcoinů však existuje ještě několik dalších coinů, které jsou úspěšné a seriózní a v každém případě stojí za obchodování.

Ethereum (ETH)

Tento kryptoměnový ether je pravděpodobně nejoblíbenějším konkurentem bitcoinů. Ethereum v zásadě vůbec není digitální měnou, ale spíše digitální platformou pro takzvané Smart Contracts. Tato internetová platforma má vlastní kryptoměnu s názvem Ether. Digitální měna se používá pro všechny inteligentní smlouvy na platformě. Ether existuje pouze od poloviny roku 2015. Nejdůležitějším cílem digitální platformy Ethereum není vytvoření nové kryptoměny. Spíše má být vytvořen nový decentralizovaný internet, Web 3.0. S měnovým etherem lze nicméně obchodovat na mnoha burzách na internetu a těší se velké oblibě. V peněžence můžete měnu uložit trvale.

Litecoin (LTC)

Litecoin je jednou z nejstarších digitálních měn na internetu. To bylo již zveřejněno v říjnu 2011 a pro mnoho obchodníků představuje stříbrnou až digitální zlatou měnu bitcoiny. Z tohoto důvodu mají obě mince mnoho podobností. Stejně jako bitcoin je kryptoměna litecoinu založena na šifrovacím protokolu otevřeného zdroje. Na rozdíl od bitcoinu se bloky nevygenerují každých 10 minut, ale dokonce každých dvě a půl minuty. Litecoin má tedy celkem 4krát tolik jednotek. S druhou nejoblíbenější digitální měnou můžete obchodovat na mnoha webech na internetu. Litecoiny lze obchodovat stejně jako bitcoiny a ukládat je do peněženky. Pokud již máte účet u známého poskytovatele Coinbase, můžete do peněženky ukládat ethereum a litecoiny i bitcoiny.

Dogecoin (Doge)

Dogecoin měl původně sloužit pouze jako parodie na bitcoiny a postupem času se vyvinul ve velmi rychle rostoucí měnu. Digitální měna vděčí za svůj název internetovému internetu Meme Doge (upravené slovo z anglického slova dog). Podrobně se jedná o psa plemene Shiba Inu. Dogecoin byl zveřejněn v roce 2013 6. prosince. Od té doby popularita i cena této mince rychle rostly. Na redditu platformy byl zveřejněn obrázek asijského Spitzrasse, a tím dostala nová měna svou tvář. Stejně jako bitcoiny a litecoiny je dogecoin také měnou otevřeného zdroje. Dogecoiny, stejně jako většina kryptických měn, jsou vytvářeny kopáním. Pokud chcete koupit nebo prodat dogecoiny, potřebujete peněženku. Komunita dogecoinů je v tisku často chválena za to, že věnovala tolik peněz různým charitativním organizacím.

Dash (DASH)

V počátcích se této digitální měně říkalo Darkcoin. Pojmenování souvisí s blokovým protokolem. Jádrem tohoto protokolu je speciální mechanismus, který anonymizuje všechny transakce. Toto má jméno Darksend. Kryptoměna Dash se vyznačuje anonymními transakcemi během několika sekund. Za předpokladu, že bitcoiny jsou zlato a litecoiny jsou stříbro, je touto měnou digitální hotovost. Z tohoto důvodu není Dash přímým konkurentem dvou známých měn, ale spíše jakýmsi doplňkem. Mechanismus Darksend je založen na CoinJoin a ten se znovu používá u bitcoinů. Služba ale nepatří přímo k bitcoinovému protokolu, ale patří jinému prostředníkovi a to s sebou přináší určitou centralizaci. Darksend jde jiným způsobem a je přímo zakotven v protokolu Dash. Anonymizace je dosažena bez prostředníka a každá transakce je odeslána prostřednictvím více uzlů. To výrazně zvyšuje soukromí.

Ripple (XRP)

Myšlenka protokolu open source pochází od Ryana Fuggera a byla důsledně dále rozvíjena Ripple Labs. V závěrečné fázi bude otevřeným zdrojovým protokolem jak devizový trh, tak distribuovaná platební metoda peer-to-peer. Síť Ripple podporuje všechny známé měny. Zvlnění je založeno na veřejné a sdílené databázi, která obsahuje registr se všemi zůstatky účtů. Kromě toho Ripple obsahuje vlastní digitální měnu nazvanou XRP. To lze použít pro uchování hodnoty nebo obchodování.

 

Co byste měli považovat za začátečníka?

Než začneš, nejdříve si přečtěte web o obchodování s kryptoměnou.Měli byste si projít toto téma a seznámit se s nejdůležitějšími pojmy. Jako začátečník určitě uděláte jednu nebo dvě chyby a pravděpodobně také přijdete o peníze. Většina obchodníků dělá na začátku spoustu chyb, ale na druhé straně také sbírá důležité zkušenosti. Bohužel mnoho začátečníků se dá poměrně rychle odradit. Po prvních neúspěchech přestanou obchodovat. Aby se vám to nestalo, měli byste dbát následujících tipů.

Nejprve nasbírejte dostatek znalostí

Ve finančním světě obecně platí následující zásada: Obchodovat byste měli pouze s finančními nástroji, kterým plně rozumíte. Z tohoto důvodu byste neměli začít trénovat okamžitě a já bych vás měl nejprve podrobně informovat o všech důležitých tématech. Určitě byste měli vědět, co jsou to bitcoiny a jak funguje digitální měna podrobně. Měli byste také znát příležitosti a rizika obchodování s bitcoiny. Totéž platí pro všechny altcoiny, se kterými chcete obchodovat.

Začněte s nižšími částkami

Ztrácím se obvykle na začátku nelze vyhnout, ale můžete omezit jejich výši. Nejprve získejte zkušenosti s obchodováním po delší dobu a sázejte pouze menší částky. Postupem času získáte cit pro různé situace na trhu a naučíte se nejdůležitější psychologické aspekty. Určitě jednou za čas přijdete o peníze, nenechte se těmito nezdary odradit a poučte se ze svých začátečnických chyb.

Použijte alternativní mince

Mezi mnoha starými mincemi se některé mince jako Ethereum, Dash, Doge- a Litecoin již několikrát osvědčily a jsou zajímavou alternativou pro obchodníky. Obecně je výhodné diverzifikovat stávající portfolio a zvýšit návratnost. Mezi profesionálními obchodníky platí nepsaný zákon, že ne celý kapitál je investován do produktu. Proto je také výhodou, pokud kombinujete obchodování s bitcoiny s obchodováním s jinými finančními nástroji.

Vždy zajistěte své pozice

Cena měny může během několika minut klesnout nebo vzrůst o několik procentních bodů. Z tohoto důvodu je při obchodování s bitcoiny nebo jinými digitálními měnami zásadní zajištění proti možným rizikům. S mnoha makléři, máte k dispozici různé nástroje pro řízení rizik. Mimo jiné můžete nastavit limity nebo zadat příkazy k zastavení. Individuální omezení velikosti vaší pozice na pevné procento vašeho aktuálně dostupného kapitálu můžete chránit své portfolio před ztrátou hodnoty.

Vybírejte své mince, když neobchodujete!

Jeden z nejdůležitějších tipů. Vybírejte své mince, když s nimi aktivně neobchodujete. Riziko napadení burzy vždy existuje – a prominentní příklady jako Mt. Gox, Bitfinex, Cryptopia a mnoho dalších ukázalo, že vždy existuje hacker, který je chytřejší než bezpečnostní tým – a v takovém případě můžete přijít o všechny své coiny. Jediným způsobem, jak se chránit, je výběr mincí do vlastní peněženky. Buď softwarová peněženka v počítači – nebo (lépe) ve vlastní hardwarové peněžence, jako jsou zařízení Trezor nebo Ledger. Nikdy nepoužívejte burzu jako peněženku. Nikdy.

Závěr

Investice s marží je zisková, pouze pokud vám vaše investice umožňuje splácet půjčku s úroky. Když víte, co děláte a jak si zajistit svou pozici, může to být velmi ziskové. Pokud nevíte, co děláte, jste chamtiví, máte příliš velké velikosti pozic nebo nenastavíte své stop-lossy správně – můžete být zlikvidováni a přijít o všechny své peníze ve velmi krátké době. Uvědomte si tedy, že se všemi výhodami, které vám nabízí obchodování s marží – existují závažné nevýhody. Nebuďte tím, kdo ztratil všechny své bitcoiny, než půjdou na $ 100k nebo více.

Pokud uvažujete o obchodování s marží, zvažte začátek dětských kroků a učení podle zkušeností. Obchodování s marží může být cenným nástrojem, pokud dokážete snížit rizika na absolutní minimum.