Nejlepší 5 bitcoinových burz s nejnižšími poplatky

Při nákupu nebo obchodování s bitcoiny je jedním z hlavních faktorů, které mnozí uživatelé považují za poplatek, který si účtuje burzovní platforma. Existuje několik poplatků, které musíte vzít v úvahu, když hledáte výměnu za nízké poplatky za nákup bitcoinů. Nejběžnější typ poplatků zahrnuje poplatky za vklad a výběr, poplatky za obchodování, obchodní spready a poplatky za marži.

Celkově nejlevnější bitcoinové burzy jsou ty, které nemají žádný vklad ani poplatek za výběr, takže můžete své bitcoiny posílat na burzu az ní bez účtování poplatků. Model bez poplatku za obchodování může zlevnit běžnou obchodní aktivitu, pokud je rozpětí dostatečně těsné pro nabídku a poptávkové ceny za bitcoiny.

I když možná budete chtít všechny tyto poplatky minimalizovat, realita je taková, že musíte při nákupu nebo obchodování s bitcoiny vzít v úvahu svoji jedinečnou situaci, protože každá z burz má své výhody a nevýhody, pokud jde o poplatky.

Nejlepší bitcoinové burzy s nejnižšími poplatky za nákup a prodej bitcoinů

Pokud hledáte burzu, kde byste chtěli koupit nebo prodat bitcoiny za nízký poplatek, bude váš výběr záviset na preferovaném způsobu platby. V dnešní době, kdy si kupujete bitcoiny, máte nespočet platebních metod, ze kterých si můžete vybrat: můžete platit kreditní nebo debetní kartou, bankovním převodem (SEPA, SWIFT nebo ACH) a dokonce i u některých alternativních poskytovatelů plateb, jako jsou PayPal nebo Netteller.

Pokud chcete minimalizovat své náklady, hledejte burzu s nejnižšími poplatky za vklad. Obecně lze říci, že nákup bitcoinů bankovním převodem je obvykle považován za nejlevnější způsob platby. Dále přicházejí burzy, které nabízejí alternativní platební služby, a nakonec nejdražší platební metodou je nákup bitcoinů kreditní kartou a PayPal. Důvodem je to, že společnosti vydávající kreditní karty a PayPal nabízejí kupujícím ochranu ve formě zpětných zúčtování, zatímco na druhé straně jsou bitcoinové transakce nevratné.

Tyto burzy jsou nejlepší pouze pro několik transakcí. Pokud chcete pravidelně nakupovat a prodávat bitcoiny, abyste mohli profitovat z měnící se ceny, přejděte do další části o obchodování s bitcoiny za nízké poplatky.

 

Binance (nejlepší celková výměna) je „amazonkou kryptoměny“ a nabízí nejen bitcoiny, ethereum a stovky dalších kryptoměn k nákupu a prodeji v mnoha fiat měnách s bankovním převodem, kreditní kartou a mnoha dalšími možnostmi. Binance také nabízí sázení mnoha mincí (vydělávání úroků z vašich krypto vkladů) a obchodování s marží. Binance je naše doporučení pro většinu uživatelů, protože nabízejí nejlepší celkové služby a zkušenosti na dnešním trhu. Poplatky jsou pravděpodobně nejnižší, které můžete na trhu získat, s 0,1%. Když zaplatíte své obchodní poplatky vlastními mincemi BNB, bude to ještě levnější.

Návštěva Binance

 

Cex.io (nejlepší pro kreditní kartu) – Pokud jste v bitcoinu nováčkem, pravděpodobně je nejlepší začít Cex.io. Mají velmi intuitivní uživatelské rozhraní a neúčtují poplatky za vklad ani výběr. Směnný kurz je ve srovnání s jinými platformami spravedlivý a máte také možnost okamžitého nákupu nákupu bitcoinů kreditní kartou. Mějte na paměti, že nákup bitcoinů kreditními kartami vás na Cex.io může stát až 7% poplatků, ale na druhou stranu získáte své bitcoiny okamžitě. V případě bankovních převodů se neplatí žádné poplatky za vklad, musíte počkat, dokud vklad neprovede bankovní systém, což může u mezinárodních převodů trvat 3-5 dní.

Návštěva Cex.io

 

Kraken (nejlepší pro bankovní převody) je jednou z nejstarších kryptoměnových burz, která je na trhu od roku 2011. Jejich nízké poplatky a vysoká likvidita jsou skvělým místem pro bitcoinové trhy v USD a EUR. Nabízejí také možnosti obchodování s marží pro ty, kteří hledají více než nákup a držení bitcoinů. Vložení pomocí USD, CAD a EUR SEPA je zdarma a přidání na váš účet trvá pouze 1–2 dny. Cena bitcoinu je jedna z nejlepších na trhu, kterou můžete získat. Jedinou nevýhodou používání Krakenu, kterou nemůžete platit kreditními nebo debetními kartami, pouze v Kanadě.

Návštěva Kraken

 

Paxful (nejlepší za hotovost) – Pokud chcete koupit bitcoiny za hotovost, můžete se spolehnout na další kolegy bitcoinery na Paxful. Na burze peer-to-peer můžete nakupovat a prodávat bitcoiny od jiných jednotlivců za pouhých 0% poplatků. Paxful účtuje 1% servisní poplatek, ale je splatný prodejcem. Poplatky za výběr jsou pevně stanoveny na 0,0005 BTC pokrývající poplatky za transakce v bitcoinové síti. Zatímco Paxful je celkově bezpečné místo pro nákup bitcoinů, transakce může být stejně bezpečná jako druhá protistrana, se kterou obchodujete. Ujistěte se, že provedete vlastní náležitou péči a vyhledáte ve svém okolí renomovaného obchodníka, abyste se vyhnuli podvodům a podvodům.

Návštěva Paxful

 

Paybis (nejlepší pro alternativní platby) – Kromě kreditních karet, bankovních převodů a hotovosti máte také spoustu alternativních poskytovatelů plateb, na které se můžete při nákupu bitcoinů obrátit. Ačkoli nákup bitcoinů prostřednictvím služby PayPal nedoporučujeme, protože je to v rozporu s podmínkami služby PayPal a váš účet lze uzamknout, stále můžete využít spoustu dalších možností. Paybis nabízí nákup bitcoinů se Neteller a Payeer za velmi konkurenční poplatky. U aktuální propagace je vaší první transakcí poplatek zcela na Paybis.

Návštěva Paybis
Coinbase (nejlepší pro kreditní kartu) je jednou z největších burz kryptoměn, kde můžete nakupovat a prodávat bitcoiny a další altcoiny. Na jejich platformě je velmi vysoká likvidita a uživatel může ocenit hladký proces nákupu bitcoinů a procházení ověřením. Nákup bitcoinů kreditními kartami na Coinbase stojí 3,99% transakční poplatek a fixní náklady 0,99–2,99 $ v závislosti na množství bitcoinů, které si koupíte. Převody SEPA a ACH jsou na Coinbase zdarma, ale v takovém případě musíte počkat, než bude váš vklad připsán na váš účet.

Návštěva Coinbase

 

Nejlepší bitcoinové burzy s nejnižšími poplatky za obchodování s bitcoiny

Ti, kteří hledají zisk z měnící se ceny bitcoinů, nemusí být burzy nejlepší volbou kvůli vyšším poplatkům. Obchodní stránky jsou speciálně navrženy tak, aby nabízely nízké obchodní poplatky, aby přilákaly časté obchodování na své platformy. Nižší poplatky však přicházejí také se složitější obchodní platformou as různými typy objednávek, takže než se zapojíte do obchodu, ujistěte se, že rozumíte fungování obchodního systému.

Na obchodní platformě jsou poplatky za vklad a výběr obvykle nízké a v mnoha případech jsou omezeny pouze na kryptoměny. To znamená, že na platformu můžete vložit pouze bitcoiny a nemůžete platit kreditní kartou nebo bankovním převodem. Jakmile máte na svém účtu peníze, můžete je převést na USD a další fiat měny, ale pokud chcete z platformy vybrat, musíte nakonec převést zpět na krypto.

Při obchodování s bitcoiny je třeba vzít v úvahu následující poplatky. Poplatky za obchodování jsou obvykle vyjádřeny v modelu poplatku výrobce-příjemce. To znamená, že pokud platformě poskytnete likviditu (jste tvůrcem likvidity), přidáváte příkazy do knihy objednávek ve formě limitních objednávek, které zůstávají v knize objednávek, dokud jiný obchodník nepřijme vaši objednávku na druhé straně (oni jsou příjemci likvidity) s limitem nebo tržním příkazem. Poplatky tvůrců jsou obvykle nižší ve srovnání s poplatky příjemci a mnoho obchodních platforem také používá plán slev na základě objemu, který nabízí výrazné slevy těm obchodníkům, kteří používají platformu často s vysokými objemy měsíčně. Kromě obchodních poplatků musíte zvážit spready bid-ask, což je cena, kterou platforma uvádí za to, že je na straně kupujícího nebo na straně prodejce. Čím vyšší je rozpětí poptávky a poptávky, tím více burza vydělá na konkrétní transakci, i když jsou transakční poplatky nízké a trh se musí více pohybovat ve prospěch vaší obchodní strategie, aby mohl v tomto případě uzavřít váš obchod se ziskem. A konečně, poslední poplatek je příslušný maržový poplatek, který musíte znát, pokud obchodujete s pákovým efektem. Otevření obchodů s marží, jejich držení po určité období a uzavření obchodů s marží může stát různé poplatky v závislosti na platformě, kterou si vyberete.

 

Binance (nejlepší celková výměna) také zde je Binance naším doporučením. Nezapomeňte si koupit část jejich BNB na platformě – protože když platíte své obchodní poplatky s BNB namísto bitcoinu, získáte štědrou slevu z jejich poplatků. Kromě toho má Binance obecně velmi nízké poplatky – a fantastickou likviditu. Bez ohledu na to, jak velká je vaše pozice – můžete snadno vyjít z velkých pozic, protože Binance má jeden z nejvyšších objemů obchodování v krypto prostoru. Binance navíc nabízí obchodování s futures a maržemi, sázení mincí a téměř vše, co od spolehlivé bitcoinové burzy chcete.

Návštěva Binance

 

Bitfinex (nejlepší pro pokročilé objednávky) nabízí několik pokročilých možností objednávek pro obchodování jak s bitcoiny, tak s několika dalšími altcoiny. Pokročilé typy objednávek vám mohou pomoci přizpůsobit vaši obchodní strategii tak, abyste využili jakékoli situace na trhu. Provedení objednávky stálo 0-0,2% v závislosti na měsíčních objemech a na straně příjemce nebo tvůrce obchodů. Pokud použijete k úhradě poplatků vlastní token platformy, USDT LEO, můžete získat až 25% slevy na svých obchodních poplatcích.

Návštěva Bifinex

 

SimpleFX (nejlepší pro obchodování s bitcoiny CFD) je forexový broker, který již několik let nabízí možnosti obchodování s bitcoiny kromě obchodování s fiat měnami a indexy. Všimněte si, že toto je CFD, smlouva o rozdílové platformě, kde cena bitcoinu je kótována SimpleFX na základě tržních indexů, s bitcoiny obchodujete přímo. Můžete přistupovat pomocí MetaTrader 4 a obchodovat až 500x pákový efekt v určitých měnách. SimpleFX je zcela bezplatná obchodní platforma, což znamená, že neexistují žádné obchodní poplatky, platformy těží z nabízených spready bid-ask.

Návštěva SimpleFX

 

BaseFEX (nejlepší pro vysokou pákový efekt bitcoinů) je relativně nová platforma nabízející bitcoinové futures a zprostředkovaná obchodování až se 100násobnou marží. Poplatky za obchodování jsou na základě modelu poplatku výrobce a příjemce nízké až 0,02–0,07% a přijímají pouze bitcoinové vklady.

Návštěva BaseFEX

 

Deribit (nejlepší pro možnosti bitcoinů) je bitcoinová derivátová obchodní platforma, největší na trhu v současné době na základě otevřeného zájmu a denního objemu. Deribit nabízí fyzicky vypořádané bitcoinové a ethereové opce a futures kontrakty s různými daty vypořádání a vysokou likviditou. Poplatky za obchodování začínají na 0,5%.

Návštěva Deribit

 

Nejlepší bitcoinové burzy s nejnižšími poplatky za obchodování s altcoiny

Nyní existuje několik burz, kde můžete nakupovat, prodávat a obchodovat s altcoiny nad rámec bitcoinů. Pokud hledáte burzu pro obchodování altcoinů s nízkými poplatky, musíte vzít v úvahu výše zmíněné aspekty bitcoinových burz. V případě burz altcoinů se však poplatky za vklad a výběr mohou u jednotlivých mincí lišit v závislosti na hornických poplatcích jednotlivých blockchainů. Než vložíte určitou minci na burzu, nezapomeňte zkontrolovat harmonogram poplatků.

Navíc v případě altcoinů s méně likvidními trhy některé burzy penalizují malé vklady použitím vyšších poplatků za malé částky ve srovnání s nižšími poplatky za větší vklady.

Binance (nejlepší pro altcoiny) je ne. 1 zastavení obchodování s altcoiny. Jejich platforma nabízí stovky různých mincí bez žádných nebo velmi nízkých prahových hodnot pro vklad. Poplatky jsou pravděpodobně nejnižší, které můžete na trhu získat, s 0,1%. Jen se ujistěte, že používáte doménu specifickou pro váš region, protože Binance používá různé platformy pro USA, Evropu a Asii v závislosti na místních předpisech.

Návštěva Binance

 

Kucoin (nejlepší pro obchodování s altcoiny) nabízí stovky altcoinů k obchodování za konkurenceschopné ceny. Poplatky za obchodování začínají na 0,1% a výběry jsou účtovány pouze za 0,0005 BTC. Na Kucoinu neexistuje žádný proces ověření KYC, protože se jedná o obchodní platformu pouze pro kryptoměny.

Návštěva Kucoin

 

BitMax (nejlepší pro obchodování s marží pro méně známé mince) – Pokud hledáte platformu, kde můžete obchodovat s marží na méně známých mincích, BitMax bude vaším místem. Bitmax nabízí obchodování s maržemi nad rámec bitcoinů a ethereum a můžete obchodovat až 3–5–10násobnou marži s altcoiny proti USDT nebo bitcoinům. Poplatky za obchodování jsou velmi konkurenceschopné, protože začínají na 0,04%, v současné době však nepřijímají uživatele ze Spojených států.

Návštěva BitMax

 

LocalCoinSwap (nejlepší možnost peer to peer pro obchodování s altcoiny) je peer-to-peer tržiště podobné Paxful nebo Localbitcoins, ale specializuje se na obchodování s altcoiny. U každého prodejce je uvedeno mnoho platebních metod a ceny jsou docela dobré, pokud se vám podaří najít renomovaného obchodníka. Za transakce altcoinů účtují poplatek 0,7–1%, avšak tyto poplatky jsou částečně sdíleny s komunitou.

Návštěva LocalCoinSwap

 

Changelly (nejlepší pro rychlé provedení) – Pokud spěcháte a potřebujete altcoin právě teď, bude vaší nejlepší pomocí Changelly. Neexistuje žádný KYC pro konverze mezi kryptoměnami, ale po ověření si můžete také koupit altcoiny kreditními kartami za rozumnou cenu. Existuje více než 140 různých kryptoměn, které si můžete koupit na Changelly s obchodními poplatky ve výši 0,5%.

Návštěva Changelly