Kraken.com Recenze 2020 – Podvod nebo ne?

Kraken je přední směnárna kryptoměn od roku 2011, platforma poskytuje možnosti nákupu a prodeje bitcoinů a altcoinů proti USD a dalším fiat měnám, stejně jako možnosti maržového obchodování pro spotový i futures trh až 50x. Vylepšené funkce zabezpečení zajišťují, že vaše prostředky jsou v bezpečí 24/7, zatímco jejich harmonogram poplatků umožňuje inteligentní obchodování s nízkými náklady. Kraken je jednou z mála burz, která nabízí obchodování marží s bitcoiny pro obyvatele USA, ale jejich zaměření se neomezuje pouze na tento region a podporuje zákazníky po celém světě.

Zkontrolovat obsah

Kraken je jednou z největších a nejstarších bitcoinových burz z hlediska objemu a likvidity. Poté, co se pokusíte pomoci MtGoxu zotavit se z hackerského útoku, Jesse Powell se sériový podnikatel rozhodl nabídnout světu první profesionální burzu BTC – tak se narodil Kraken. Společnost byla založena v San Francisku 28. července 2011 a nadále sídlí v Kalifornii.

Aktualizace související se službami Kraken můžete sledovat na jejich vlastním blogu, kde poskytují přehled nových funkcí a služeb. Na kanálech sociálních médií, jako je Facebook, Twitter a Linkedin Kraken, často spolupracují se svými následovníky a sdílejí příběhy z oboru. Jesse Powell, generální ředitel společnosti Kraken, prezentuje a vysvětluje služby a koncepty ve video zprávách a často pracuje s veřejností. V Krakenově podcastu Jesse mluví s různými hosty o zajímavých tématech mimo blockchain a kryptoměny.

Platforma je vynikající volbou pro evropské uživatele, ale po řadě akvizic v posledních několika letech se jejich zaměření přesunulo z Evropy na celosvětový trh. Od roku 2017 podporují vklady v USD a začátkem roku 2019 zavedli obchodování s futures.

Kraken.com má veškerý obsah na svých webových stránkách v angličtině – ještě více si můžete vybrat mezi americkou a britskou angličtinou, které nejlépe vyhovují vašim potřebám. Kromě toho je web k dispozici v osmi dalších jazycích, včetně španělštiny, francouzštiny, italštiny, portugalštiny, ruštiny, turečtiny, čínštiny a japonštiny (i když Japonsko v současnosti není na seznamu podporovaných zemí).

 logo Kraken

Ověření

Proces ověření je přímočarý, ale Kraken může být trochu přísnější, pokud jde o ověření na vyšší úrovni. Existují čtyři úrovně. Úroveň 1 trvá jen několik minut a provádí se automaticky, pokud je vše zadáno korektně. Může to trvat déle, pokud aplikace vyžaduje ruční kontrolu. Ověření úrovně 2 a 3 obvykle trvá několik dní. Úroveň 4 (podnikové ověření) trvá kvůli zvýšené poptávce aktuálně déle než 5 dní.

Kraken bez ověření nepovoluje vklady, výběry ani obchodování. Takto se limity uživatelů zvyšují s úrovněmi:

Úroveň 1 (Starter) – Vklady a výběry jsou k dispozici pouze v digitální měně. Na druhou stranu lze obchodovat s digitálními i fiat měnami. Ověření úrovně 1 vyžaduje:

 • Celé jméno
 • datum narození
 • Země bydliště a fyzická adresa
 • Ověření telefonního čísla

Úroveň 2 (střední) – K dispozici jsou vklady, výběry a obchodování v digitální měně. Maržové obchodování je k dispozici také pro ověřené účty. Mezilehlé ověření vyžaduje:

 • Platné vládní ID
 • Nedávný doklad o pobytu
 • Povolání
 • Číslo sociálního zabezpečení (pro klienty z USA)

Tier 3 (Pro) – k dispozici jsou vklady a výběry fiat měn a limity financování, limity volání API jsou mnohem vyšší než v mezilehlé verifikaci . Ověření 3. úrovně také umožňuje obchodování s maržemi. Ověření vyžaduje vyplnění a podepsání KYC.

Úroveň 4 (Pro Corporate) – Ověření firemního účtu vyžaduje kontaktování podpory a poskytnutí konkrétních dokumentů společnosti na podporu aplikace.

Limity vkladů a výběrů jsou seřazeny podle úrovní:

Úroveň 1 (startér) – vklady a výběry Fiat nejsou možné. Vklady v digitálních měnách nemají limit, zatímco výběry jsou omezeny na 5 000 $ za den a 150 000 $ za měsíc. Ověření pro úroveň 1 vyžaduje některé základní osobní údaje, aniž by byla poskytnuta jakákoli podpůrná dokumentace.

Úroveň 2 (střední) – Vklady a výběry v měně FIAT jsou omezeny na 100 000 $ za den a 500 000 $ za měsíc. Výběry z kryptoměny jsou omezeny na 500 000 $ denně a 15 mil. $ Měsíčně. Požadavek na ověření pro úroveň 2 je státem vydaný cestovní pas a doklad o adrese ..

Úroveň 3 (Pro) – Vklady a výběry Fiat jsou omezeny na 10 milionů USD denně a 100 milionů USD měsíčně. Výběry v digitálních měnách jsou omezeny na 10 milionů USD denně a 300 milionů USD měsíčně. Pro uživatele Pro neexistuje žádný limit pro vklad. Ověření 3. úrovně vyžaduje vyplnění a podepsání dalšího dotazníku KYC.

 Kraken dashboard

Kraken přijímá následující fiat měny:

 • americký dolar (USD)
 • kanadský dolar (CAD)
 • GB libra (GBP)
 • Euro (EUR)
 • japonský jen (JPY)

A uživatelé mohou obchodovat s těmito kryptoměnami:

Augur (REP), Token základní pozornosti (BAT), Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Cosmos (ATOM) , Dash (DASH), Dai (DAI), Dogecoin (XDG), EOS (EOS), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Gnosis (GNO), ICON (ICX), Litecoin (LTC), Meloun (MLN) ), Monero (XMR), Nano (NANO), OmiseGO (OMG), PAX Gold (PAXG), QTUM (QTUM), Ripple (XRP), Siacoin (SC), Stellar Lumens (XLM), Tether (Omni Layer) ( USDT), Tezos (XTZ), Waves (WAVES), Zcash (ZEC).

Možné obchodní páry a harmonogram poplatků pro každou dvojici najdete zde.

Analýza poplatků Kraken

Pokud jde o poplatky, Kraken drasticky snížil ceny, aby si udržel náskok před konkurencí, a v současné době je jednou z nejlevnějších obchodních platforem. Burza účtuje následující poplatky za výběr fiat:

Výběr EUR SEPA – země EHP pouze 0,09 EUR

GBP SWIFT bankovní převod – 0,125% s minimálním poplatkem 35 £

Výběr SWIFT USD – všechny ostatní země 0,125% s minimálním poplatkem 35 $

USD FedWire – k dispozici ve Spojených státech, paušální poplatek 5 $

CAD EFT – pouze Kanada, 0,25%

JPY SWIFT – celosvětově, 0,125% s minimálním poplatkem 35 $

Poplatky za výběr kryptoměny a minimální částky se u jednotlivých mincí liší. Zde je několik příkladů, vždy odkazujte na aktualizovaný tarif poplatků aktuální poplatky za výběr.

 • bitcoin ฿ 0,0005
 • Ether Ξ0,005
 • Ether Classic ξ 0,00500
 • Ripple Ʀ0.02000
 • Litecoin Ł0.02000
 • dogecoin .002,00
 • Stellar STR 0,00002
 • Zcash ⓩ0.00010
 • Augur (REP) Ɍ0.01000

Pokud jde o vklady, účtuje si Kraken u většiny převodů paušální poplatky. ACH a Fedwire stojí 5 USD, vklady SWIFT stojí 35 USD / EUR a SEPA převody jsou zdarma, pokud jsou odeslány prostřednictvím banky Fidor. Většina vkladů prováděných v kryptoměně je zdarma, s výjimkou menších a méně likvidních mincí. Aktualizovaný harmonogram poplatků pro kryptoměny zde. U některých coinů si Kraken účtuje také malý poplatek za zřízení adresy.

Poplatky za obchodování

Poplatky za obchodování se účtují tvůrci i příjemci a začínají na 0,16% pro tvůrce a 0,26% pro příjemce . Jak objem obchodování roste, procento poplatků neustále klesá až na 0,00% pro tvůrce a 0,10% pro příjemce.

Poplatky za futures se účtují mezi -0,020% (okamžitá sleva pro tvůrce) a 0,075% pro příjemce.

U obchodování s marží účtuje Kraken počáteční poplatek 0,01% -0,02% a poplatek za převrácení 0,01% -0,02% po každých 4 hodinách, dokud není páková pozice otevřena v obchodní platforma.

Obchodování

Kraken nabízí k obchodování méně než deset různých kryptoměn, ale je možné provádět přímé obchody mezi všemi dostupnými páry. Spolu s pěti fiat měnami poskytuje burza dostatek možností obchodování pro každého.

Pro ty, kteří chtějí mít nad svými obchody maximální kontrolu, zůstává Kraken tou nejlepší volbou.

obchodní platforma Krake

Obchodování s marží není k dispozici u všech měnových párů, ale pouze u následujících nejlikvidnějších altcoinů:

Augur, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Ripple, Tether.

Tyto mince můžete obchodovat s marží proti USD a EUR nebo proti bitcoinům a ethereum. Výše pákového efektu závisí na minci, která se pohybuje mezi 2x a 5x (Bitcoin a Ethereum).

Burza nedávno představila obchodování s futures, kde můžete obchodovat s pákovým efektem až 50x. Obchodování s futures je k dispozici pouze pro ověřené uživatele mimo USA. Trvalé futures jsou k dispozici pro bitcoiny, ethereum, zvlnění, bitcoinové hotovosti a litecoiny a jsou kótovány v USD.

Uživatelé mohou ke správě rizik používat různé typy objednávek, jako jsou limitní objednávky, pokročilé objednávky s předdefinovanými spouštěči, pozice s pákovým efektem, obchodování s marží a krátký prodej.

XBT je zkratka Krakenu pro bitcoiny, místo toho se používá BTC.

Snadné použití

Software Kraken má vysoké hodnocení pro profesionální i začínající obchodování s kryptoměnami. Rozhraní nabízí jednoduché, středně pokročilé a pokročilé šablony, které začátečníkům pomáhají zorientovat se a zároveň umožňují odborným obchodníkům využívat všechny pokročilé možnosti, které potřebují.

Obchodní platforma má oficiální aplikace pro iOS a aplikace pro Android které obsahují všechny funkce, které pro obchodování potřebujete. Všimněte si, že k aplikaci musíte připojit klíč API, takže se před instalací aplikace seznamte s pokyny k instalaci. Kraken Futures plafrom aktuálně běží v jiné aplikaci pro mobilní zařízení, aplikaci najdete v obchod Google Play zde nebo se připojte k beta testování aplikace pro iOS zde.

Můžete také použít trade.kraken.com přímo z mobilu, protože platforma je již plně optimalizována pro mobily.

Mobilní aplikace Kraken Pro

Podpora

Kraken nabízí nepřetržitou podporu s okamžitými e-mailovými a chatovými odpověďmi. Podpora bývala málo hodnocená, protože reakce někdy trvala několik dní, takže někteří lidé byli nuceni jednat jako tento chlápek před pár lety, aby mohl psát na Reddit, aby vás někdo slyšel. Kromě toho nebyly zveřejněny žádné závažné stížnosti.

Od té doby si Kraken otevřel vlastní Reddit vlákno kde se snaží reagovat na veřejné dotazy uživatelů, je-li to relevantní.

Kraken také provozuje jedinečný systém zpětného volání. Můžete jim nechat zprávu přes lístek na platformě a oni vám zavolají zpět na vaše dříve registrované telefonní číslo. Nemají přímou horkou linku, aby se vyhnuli podvodu. provozní doba je od pondělí do pátku, od 12:00 do 24:00 UTC. Upozorňujeme však, že telefonická podpora není schopna pomoci v případě problémů s ověřením, přihlášením nebo obchodováním, může poskytnout pouze obecné aktualizace a nápovědu týkající se kryptoměn.

Kontrola zabezpečení Kraken.com

Kraken je pravděpodobně jedna z nejbezpečnějších online kryptoměn na světě. V důsledku Mt. Goxův kolaps, Kraken byl první společností, která vytvořila kryptograficky ověřený důkaz o rezervách, který ukazuje, že burza drží 100% prostředků zákazníků, jak by měla. Většinu finančních prostředků drží v chladu. Jejich servery jsou drženy v zabezpečených zařízeních s ozbrojenými strážci, skenery sítnice a špičkovým video dohledem.

 Kraken screenshot

Společnost má dvoufaktorové ověřování, šifrování PGP pro e-mailovou komunikaci a zámek globálního nastavení, který zabraňuje jakýmkoli změnám účtu v určitém časovém období.

Kraken dosud nebyl hacknut, ale byly případy, kdy nedbalostní uživatelé dostali své účty hacknuté kvůli nedostatku zabezpečení 2fa .

Ale i když je jejich bezpečnost špičková, stalo se mnoha obchodníkům, že kraken má problémy s kapacitou, když je na trhu velká volatilita. To je problém, když chcete rychle reagovat na změnu trhu nebo chcete koupit / prodat, ale burza nereaguje.

 účet Kraken

Podporované platební metody

 • Bankovní převod
 • kryptoměna

Podporované země

Kraken nabízí své služby ve více než 180 zemích po celém světě na 4 kontinentech, včetně Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie. Existuje jen hrstka zemí, které momentálně nejsou podporovány.

Kraken neposkytuje služby obyvatelům v následujících zemích:

 • Afghánistán
 • Kuba
 • Guinea-Bissau
 • Írán
 • Irák
 • Japonsko
 • Severní Korea
 • Tádžikistán
 • státy Washington a New York v USA

Časté dotazy – Často kladené otázky o Krakenu

Můžete si koupit bitcoin na Krakenu?

Ano, bitcoiny můžete koupit přímo na Krakenu pomocí bankovních převodů. Abyste mohli nakupovat bitcoiny v Krakenu, musíte nejprve ověřit svůj účet a poté můžete vložit na svůj účet a zadat objednávku na nákup bitcoinů. Pamatujte, že bitcoiny jsou na Krakenu znázorněny symbolem XBT.

Je Kraken lepší než Coinbase?

Pokud jde o poplatky, Kraken rozhodně porazil Coinbase. Coinbase účtuje paušální poplatek 1,99 $ + 3,99% za transakce kreditní kartou. Naproti tomu Kraken za nákup bitcoinů účtuje pouze 0,26% obchodní poplatek. Ačkoli jsou poplatky v Krakenu lepší, možná budete muset zvážit i další aspekty: Coinbase je vhodnější pro začátečníky a umožňuje také nákupy kreditní kartou, které v současné době v Krakenu nejsou.

Může občan USA používat Kraken?

Ano, většina občanů USA může používat Kraken, protože společnost dodržuje místní předpisy. Kraken však neposkytuje služby obyvatelům států Washington (WA) a New York (NY). Obyvatelé států New Hampshire (NH) a Texas (TX) dále nesmějí ukládat, držet a obchodovat s obchodními páry denominovanými v EUR.

Byl Kraken napaden?

Ne, Kraken nebyl dosud hacknut. Ačkoli někteří jednotliví uživatelé uvedli, že jejich účty byly ohroženy kvůli nedostatku zabezpečení 2FA, výměna obecně neutrpěla žádné zásadní narušení zabezpečení. Jesse Powell, generální ředitel společnosti Kraken, přesto často varuje veřejnost, aby zabránila ukládání kryptoměn na burzách.

Kdo vlastní Kraken?

Kraken je vlastněn Payward Inc., startupem se sídlem v San Fransico, založeným Jessem Powellem. Payward Inc. je soukromá společnost registrovaná ve Spojených státech v Kalifornii a byla založena v roce 2011. Před založením společnosti Kraken provozoval Jesse Powell další online obchody v herním průmyslu a věnuje se také umění.

Je Kraken vhodný pro obchodování s bitcoiny?

Ano, Kraken je burza, kde můžete obchodovat s bitcoiny a několika dalšími kryptoměnami. Jejich poplatky jsou přiměřeně nízké a můžete také vyzkoušet maržové obchodování v Krakenu. V současné době je na burze Kraken k dispozici více než 30 různých obchodních párů.

Jak mohu vybrat USD z Krakenu?

Peníze z Krakenu můžete vybrat pouze bankovním převodem. Existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat, pokud chcete vybrat USD z Krakenu v závislosti na vaší geografické poloze. Klienti z USA se mohou rozhodnout pro ACH a FedWire, zatímco zbytek světa může využívat převody SWIFT. Poplatky se pohybují mezi 5 USD až 35 USD v závislosti na výši a době zpracování. Všimněte si, že všechny první vklady procházejí dočasným 72hodinovým obdobím uzamčení a prostředky můžete vybírat až poté. Chcete-li vybrat prostředky z Krakenu, přejděte na výběr na svém účtu a vyberte požadovanou možnost.

Vyžaduje Kraken ID?

Ne nutně. Při registraci v Krakenu jim musíte poskytnout e-mail, své celé jméno, datum narození, telefonní číslo a fyzickou adresu, u startovacího účtu však tyto informace nejsou ověřeny dokumenty. Platformu s vkladem kryptoměny můžete začít používat hned po registraci. Ačkoli jsou kryptoměnové vklady neomezené, bez ověření ID můžete denně vybrat pouze kryptoměnu v hodnotě 5 000 USD a během měsíce 150 000 USD. Není možné použít Kraken s fiat měnou bez zadání ID.

Jak se mohu nechat ověřit na Krakenu?

V Krakenu jsou nyní k dispozici dvě úrovně ověření. Pro průběžné ověření musíte předložit platný průkaz totožnosti vydaný státem (například pas, řidičský průkaz, národní průkaz totožnosti) a doklad o pobytu ve věku kratším než 3 měsíce (může to být výpis z účtu nebo účet za služby). Klienti z USA také potřebují poskytnout SSN nebo ITIN. V některých zemích budete požádáni o poskytnutí potvrzovací fotografie, na které jste držitelem svého občanského průkazu. Pro nejvyšší úroveň ověření budete na profesionální úrovni nad výše uvedenými dokumenty požádáni o vyplnění dotazníku KYC.

Jak dlouho trvá výběry z Krakenu?

Čas výběru v Krakenu závisí na zvoleném typu financování. Obecně řečeno, výběr byste měli obdržet do 5 pracovních dnů. Nejrychlejší možností jsou převody FedWire a SEPA převody, které obvykle trvají 0-3 dny, zatímco zpracování SWIFT transakcí může trvat až 5 pracovních dnů.

Mohu zkrátit bitcoiny na Krakenu?

Ano, můžete zkrátit bitcoiny na Krakenu, takže je možné prodávat bitcoiny na Krakenu, aniž byste je vlastně vlastnili. V případě krátké pozice XBT / EUR prodává Kraken XBT ze své marže za EUR na trhu. K vyrovnání této krátké pozice musíte mít na svém účtu dostatek XBT k pokrytí objemu otevření objednávky.

Jak obchodujete s pákovým efektem na Kraken?

Můžete obchodovat s pákovým efektem na Kraken pomocí středně pokročilých a pokročilých objednávkových formulářů. Upozorňujeme, že v současné době nelze se všemi podporovanými coiny obchodovat na marži, pouze vybraný počet kryptoměn, včetně Augur, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Ripple a Tether. Maržové obchodování je k dispozici vůči USD, EUR a XBT a v některých případech vůči ETH. Abyste mohli otevřít pozici s pákovým efektem, musíte mít na svém účtu dostatečný zůstatek, abyste splnili požadavek na marži. Nezapomeňte, že během obchodování s marží musíte také platit poplatek za překročení marže za otevřené pozice nad rámec obvyklých poplatků za obchodování.

Jaké jsou poplatky za Kraken?

Kraken používá model poplatků výrobce a příjemce, kde se s nárůstem objemu poplatky snižují. Standardní poplatek výrobce a příjemce je 0,16% – 0,26% až do 50000 USD měsíčního objemu obchodování. U obchodů s marží účtuje Kraken poplatek za otevření marže a poplatek za překročení marže každé 4 hodiny, když je obchod otevřen. V závislosti na zvolené platební metodě Kraken také účtuje poplatky za vklad u některých typů převodů SWIFT a ACH.

Můžete použít kreditní kartu k nákupu bitcoinů v Krakenu?

Ne, kreditní karty nepatří mezi podporované způsoby nákupu bitcoinů v Krakenu. Důvodem, proč Kraken nepovoluje nákupy kreditní kartou, je Kraken, že nechce riskovat žádné podvodné vklady pocházející z neoprávněného použití kreditní karty. Stále si můžete koupit bitcoiny bankovním převodem v Krakenu.

Závěr recenze Kraken

Kraken je skutečným lídrem v oboru a jednou z nejlepších burz bitcoinů současnosti.

Klady

 • Nízké poplatky
 • Vynikající likvidita na trzích USD i EUR
 • Podporováno obchodování marží a futures
 • Vybrána pouze platforma pro výměnu na podporu vyšetřování na Mt. Goxovy ukradené bitcoiny

Nevýhody

 • Někdy dochází k problémům s provozuschopností, když se trh zahřeje
 • Ověření nějakou dobu trvá
 • Žádné vklady nebo výběry z kreditní karty

Pokud hledáte bezpečnou výměnu s nízkými poplatky (zejména pokud jste v Evropě), pak je Kraken jasnou volbou. Zveřejněte své zkušenosti s výměnou Kraken v komentářích, rádi bychom vás slyšeli.

Go to kraken.com