FTX.com Recenze – Podvod nebo ne?

FTX.com nabízí mnoho možností obchodování pro zkušené obchodníky. K obchodování je k dispozici více než 10 různých altcoinů s nízkými poplatky a těsnými spready. Hluboké knihy objednávek zajišťují rychlé provedení a můžete se zapojit do maržových obchodů až s 101násobnou pákou. Mezi prvními na trhu nabízí FTX.com také indexové futures pro kryptoměny se stabilním vypořádáním. Spousta funkcí, nativních tokenů a mobilních aplikací pomáhá obchodníkům co nejlépe využít kryptoobchod na FTX.com

Zkontrolovat obsah

O společnosti

Posláním FTX je vybudovat profesionální obchodní platformu pro obchodníky kteří chtějí zažít stejné prostředí s kryptoměnami stejně jako na jiných profesionálních obchodních platformách zabývajících se tradičními aktivy. FTX postavili skuteční obchodníci, takže vlastníci platformy si plně uvědomují potřeby každodenních účastníků trhu a snaží se jim poskytnout jedinečný zážitek.

 Alameda Research

FTX.com je kryptoburza založená společností Alameda Research, která je jedním z hlavních poskytovatelů kryptoměny. Alameda Research byla založena v roce 2017 a reklama spravuje více než 100 milionů dolarů v digitálních aktivech a obchoduje přes miliardu dolarů za den u tisíců produktů. Za společností FTX.com je společnost FTX Trading LTD se sídlem v Antiguě a Barbudě.

 Sam Bankman-Fried

Soukromá company byla založena v roce 2018 a současným generálním ředitelem a zakladatelem je Sam Bankban-Fried. Sam pracuje z hongkonského ústředí FTX a je také generálním ředitelem společnosti Alameda Research. Před příchodem do krypto prostoru byl Fried obchodníkem v Jane Street, technologicky zaměřené kvantitativní obchodní společnosti v New Yorku. Vystudoval fyziku na Massachusettském technologickém institutu (MIT), kde v roce 2014 promoval.

 Gary Wang

CTO FTX.com je bývalý zaměstnanec společnosti Google, Gary Wang před nástupem do Alameda Research a FTX vybudoval systém agregace cen letů u Google a krátkou dobu pracoval také pro Facebook. Gary je také absolventem MIT s titulem z informatiky.

Společnost je aktivní na několika platformách sociálních médií, najdete je na Facebook zde, kde často sdílejí obrázky a příběhy z každodenní život generálního ředitele a kanceláře. Na Youtube , můžete se přihlásit k odběru jejich kanálu, abyste získali hlubší pochopení toho, jak produkty na FTX.com fungují a jak vypadá obchodování v přímém přenosu. Najdete je na Linkedin ale na jejich stránce není žádný obsah. V jejich blogu , existuje však spousta užitečných informací, které si můžete přečíst o obchodování s kryptoměnami, o tom, jak platforma a trhy obecně fungují, a často se ve spolupráci s Alameda Research sdílejí zajímavé výzkumy. Tyto články jsou také sdíleny napříč Twitter. Pokud chcete kontaktovat FTX.com, můžete je kontaktovat telegram a WeChat.

Na Telegramu osm různých kanálů pomáhá jednotlivcům z různých zemí navázat kontakt se zaměstnanci a navzájem v jejich rodném jazyce Jazyk. Kromě angličtiny vám mohou čínští, vietnamští, ruští, turečtí, tchajwanští, francouzští a korejští pracovníci podpory pomoci ve vašem vlastním jazyce a můžete se připojit k týmu obchodníků a diskutovat o živých událostech a obchodních tipech na těchto kanálech.

Začínáme s FTX.com

Chcete-li se zaregistrovat na FTX.com, budete nejprve potřebovat e-mail a heslo.

 FTX sing up

Po registraci budete okamžitě vyzváni k nastavení 2FA k zabezpečení vašeho účtu. Ačkoli není povinné nastavit 2FA, důrazně se doporučuje nastavit jej tak, aby chránil váš účet v případě úniku hesla nebo jiného narušení zabezpečení. Můžete to také prozatím ignorovat a nastavit to později na své stránce profilu.

 FTX

Jakmile se vám podaří zaregistrovat, můžete začít obchodovat. KYC není na FTX.com povinná, ale vaše celoživotní výběry jsou omezeny na 1 000 USD a kryptoměnu můžete vkládat pouze bez ověření.

K ověření vaší identity jsou k dispozici tři různé úrovně. Ověření identity úrovně 1 vám umožňuje vybírat až 2 000 USD denně z FTX.com a můžete také obchodovat s FTT, nativním tokenem platformy. Chcete-li projít první úrovní ověření, musíte uvést celé jméno a zemi pobytu. Také vás požádají o poskytnutí preferované chatovací aplikace, jako je Telegram, WeChat nebo KakaoTalk, aby vás pracovníci podpory mohli snáze kontaktovat. V tomto okamžiku ještě nemusíte poskytovat žádné dokumenty.

 Ověření identity FTX

Pokud chcete získat přístup k vyšším limitům, musíte projít procesem ověření identity. U neomezeného výběru kryptoměny kromě zadání vašeho jména a země bydliště se od vás také požaduje, abyste nahráli státem vydaný průkaz totožnosti s fotografií a selfie obsahující váš průkaz totožnosti a poznámku, že jste tuto fotografii pořídili výhradně k ověření FTX k danému datu. Vklady a výběry Fiat FTX také vyžadují doklad o vašem bydlišti, který lze prokázat v podobě nedávného účtu za služby.

Zajímavá informace týkající se procesu KYC na FTX, že pokud byste chtěli přejít k ověření úrovně 3, které vám umožní vybrat z platformy neomezené prostředky fiat a kryptoměny, FTX vyžaduje bankovní výpis vystavený na adresu uvedenou na faktuře za služby jako doklad o adrese a vy jste také požádáni, abyste uvedli informace o tom, kde jste získali prostředky, které jste vložili na burze. Obvyklé procesy KYC na jiných burzách nevyžadují zveřejňování osobních financí tímto způsobem.

Po úspěšném absolvování procesu KYC v jakékoli formě jste připraveni provést vklad na svůj účet FTX. Nezapomeňte, že platformu můžete používat i s e-mailem a heslem, ale v tomto případě jsou vaše výběry omezeny celkem na 1 000 USD. Když jim dáte své jméno a zemi bydliště, zvýší se celkový limit na denní 2 000 USD u výběrů z kryptoměny i fiat.

Abyste mohli vkládat a vybírat, musíte také zapnout ověření 2FA. Můžete použít obě ověřovací aplikace 2FA, jako je Authy nebo Google, nebo použít ověřování pomocí SMS pomocí mobilního telefonu.

 peněženka FTX

Přejděte do peněženky ve svém účtu FTX a vyberte měnu, kterou chcete vložit. Vložit můžete v USD ve formě stablecoinů, jako jsou TUSD, USDC, PAX, BUSD a HUSD. Můžete také vložit bitcoiny a 10 dalších altcoinů, včetně nativního tokenu platformy, FTT.

Jakmile vyberete mince, které chcete vložit, obdržíte jedinečnou adresu pro vklad, na kterou můžete prostředky poslat. Pokud jste prošli ověřením úrovně 2, nabízí se vám také nákup bitcoinů kreditní kartou pomocí služeb společnosti Simplex.

 FTX vklad BTC

Ujistěte se, že pro svou jedinečnou adresu vkladu odesíláte správný typ mincí, protože FTX není schopen přerozdělit mince, pokud byly odeslány na nesprávnou adresu. To je obzvláště důležité, pokud chcete vložit za bitcoinové tokeny, které vám umožní obchodovat s pákovým efektem na FTX, protože v tomto případě musíte poslat token ERC 20 na blockchainu Ethereum NOT Bitcoin na danou adresu. Můžete také nejprve poslat bitcoiny na platformu a později je převést na jiné mince, jen se ujistěte, že vložené mince odpovídají zadanému typu adresy. To může být pro nováčky trochu matoucí, takže se ujistěte, že rozumíte fungování tokenu ERC 20 a rozdílům mezi blockchainy.

Jakmile máte na svém účtu prostředky, jste připraveni obchodovat.

Trhy na FTX.com

Na spotovém trhu můžete obchodovat na FTX.com com s různými coiny, včetně BTC a ETH vůči USD. U FTT, nativního tokenu platforem, můžete obchodovat proti USDT i BTC.

 FTX graf 1

FTX.com je trochu jiný ve srovnání s jinými burzami, kde můžete obchodovat pouze s bitcoiny a altcoiny, protože nabízí také některé jedinečné nástroje, včetně futures, tahů opcí a tokenů s pákovým efektem.

 FTX

Futures vám umožní sázet na budoucí cenu nástroje nebo dokonce událostí! Můžete vsadit například na vítěze amerických prezidentských voleb v roce 2020, ale samozřejmě můžete spekulovat o ceně bitcoinů k daným budoucím datům.

 FTX graf 2

smlouvy MOVE ukazují absolutní hodnotu podkladového nástroje po určitou dobu. Pokud se tedy cena bitcoinu pohybuje o 100 USD za den, smlouva s tahem vyprší na 100 USD bez ohledu na to, zda byl pohyb nahoru nebo dolů. Long MOVE vám umožní spekulovat na volatilitu cen bitcoinů a krátký pohyb vám přinese zisk, pokud bude cena bitcoinu stabilní. Můžete také využít pákový efekt na smlouvy MOVE.

 FTX

Možnosti bitcoinu jsou k dispozici také na FTX.com. Můžete kupovat a prodávat smlouvy typu put and call s různými daty vypršení platnosti. Tyto bitcoinové opce jsou vypořádávány v hotovosti ve USD stablecoinech a je také možné obchodovat na základě pákového efektu s opcemi.

 Graf 2 FTX

Kromě 12 různých altcoinů můžete také vložit a obchodovat s různými tokeny ERC 20, které vám umožní zapojit se do obchodování s pákovým efektem s přímou expozicí. Například 3X dlouhý bitcoinový token zvaný BULL vám umožní koupit token ERC 20, jehož cena se pohybuje společně s trojnásobkem denního výnosu bitcoinu. Podobně 1X krátký bitcoinový token je token typu ERC20, který usiluje o návrat, který odpovídá -1násobku denního výnosu bitcoinu, což vám umožňuje zajistit si dlouhou pozici. Existuje spousta podobných pákových efektů a na FTX jsou k dispozici krátké tokeny pro různé mince a různé částky pákového efektu.

 Graf 3 FTX

Můžete převést BTC a USD (stablecoiny) na BULL token. Token BULL můžete vytvořit přímo vložením USD, nebo můžete uplatnit token BULL a získat USD (stablecoiny).

Typy objednávek

Všechny nejoblíbenější typy objednávek jsou k dispozici na FTX.com. Tržní a limitní objednávky jsou nejčastěji používanými typy objednávek, které vám pomohou dosáhnout zisku nebo omezit ztrátu vašeho portfolia. Stop and take order are available in combination with market and limit commands.

 FTX

Objednávky pouze za příspěvek zaručují, že vaše objednávka bude provedena za tržní cenu, jinak bude zrušena. Okamžité nebo zrušené objednávky zaručují, že vaše objednávka bude při provádění limitovanou objednávkou, jinak bude zrušena.

Poplatky za obchodování

FTX.com má strukturu poplatků za obchodování na 6 úrovních, kde poplatky klesají podle objemu obchodování za posledních 30 dní. Poplatky pro tvůrce začínají od 0,02% a poplatky pro příjemce od 0,07%. Tvůrci trhu se mohou zapojit do VIP programu burzy, který nabízí nižší (dokonce nulové!) Obchodní poplatky se specializovanými správci účtů na obchodní i technické stránce.

Pokud máte v držení tokeny FTT, vlastní nativní token platformy, můžete získat slevu z poplatků za obchodování až 60%.

Za vytvoření a uplatnění tokenu s využitím páky účtuje FTX poplatek 0,10% a každodenní správa pozice s pákovým efektem 0,03%. Nad 50násobné zvýšení poplatků za obchodování se zvýší o 0,02% a nad 100násobek musíte za zvýšení vystavení riziku zaplatit dalších 0,03%.

Na FTX.com se neplatí žádné poplatky za vklady, výběry ani budoucí platby.

Podporované obchodní páry

Kryptoměny:

BTC/USD, ETH/USD, LTC/USD, BCH/USD, USDT/USD, FTT/USD, BNB/USD, FTT/BTC, FTT/USDT, TRYB/USD, BTMX/USD, PAXG/USD, XAUT/USD

USD means the following stablecoins: TUSD, USDC, PAX, BUSD and HUSD.

Leveraged tokens:

BEAR/USD, BULL/USD, ETHBEAR/USD, BSVBEAR/USD, XTZBULL/USD, BSVBULL/USD, ETHBULL/USD, LINKBEAR/USD, ALGOBULL/USD, LINKBULL/USD, TRXBULL/USD, XTZBEAR/USD, XRPBULL/USD, BCHBULL/USD, EOSBULL/USD, BNBBULL/USD, ETCBEAR/USD, ALGOBEAR/USD, ATOMBULL/USD, OKBBULL/USD, XRPBEAR/USD, LTCBULL/USD, BEARSHIT/USD, BNBBEAR/USD, ALTBULL/USD, BCHBEAR/USD, MATICBULL/USD, ALTBEAR/USD, TOMOBULL/USD, MIDBULL/USD, OKBBEAR/USD, LTCBEAR/USD, ETCBULL/USD, EOSBEAR/USD, HTBULL/USD, DOGEBULL/USD, BULLSHIT/USD, DRGNBULL/USD, DOGEBEAR/USD, MATICBEAR/USD, BTMXBULL/USD, ATOMBEAR/USD, ADABULL/USD, EXCHBULL/USD, TOMOBEAR/USD, PAXGBULL/USD, PAXGBEAR/USD, LEOBEAR/USD, TRXBEAR/USD, ADABEAR/USD, PRIVBULL/USD, XAUTBULL/USD, MIDBEAR/USD, PRIVBEAR/USD, HTBEAR/USD, DRGNBEAR/USD, BTMXBEAR/USD, EXCHBEAR/USD, TRYBBEAR/USD, TRYBBULL/USD, LEOBULL/USD, USDTBEAR/USD, USDTBULL/USD, XAUTBEAR/USD

FTT je nativní obchodní token FTX.com. Jedná se o token nástroje ERC20, který umožňuje držiteli FTT využívat několik výhod, včetně nižších poplatků, slev, koletářů, pojištění a týdenního spalování.

Podporované země

FTX.com momentálně nepodporuje uživatele ze Spojených států a dalších zemí s omezením uvedených v podmínkách.

Mezi omezené země patří Spojené státy americké, Kuba, Krym a Sevastopol, Írán, Sýrie, Severní Korea nebo Antigua a Barbuda.

Pokud jste ze země, která není uvedena výše, můžete použít FTX podle jejich podmínky.

 FTX

Funkce webových stránek

FTX.com má mnoho funkcí, které by začátečníky mohly odradit od používání platformy. Tým se však všemožně snažil při nástupu pomoci všem. Na každém kroku od začátku registrace až do zahájení prvního obchodu má web mnoho odkazů, strouhanek, které vám pomohou zůstat na správné cestě a seznámit se s platformou.

 FTX

Uživatelské příručky, články a videa vám pomohou urychlit proces učení, ale samotná platforma je velmi uživatelsky přívětivá. Kolem stránek je spousta rad, kde pokud umístíte ukazatel myši, vysvětlí to, co určité tlačítko nebo funkce dělá.

 FTX

Rozhraní je přehledné, používá standardní graf z TradingView, který je stejně tak pro většinu zkušených obchodníků s jeho charingovými nástroji běžný. V okně chatu Trollbox můžete změnit seskupení knihy objednávek a mluvit s ostatními.

Obchodní platforma je k dispozici pro mobilní zařízení také v Obchod Play a iOS aplikace Obchod. Můžete se také připojit k burze pomocí REST API pro úplné automatizaci obchodování.

Uživatelská zkušenost

Ačkoli FTX nabízí širokou škálu služeb a funkcí, je snadné tuto platformu obejít. Strouhanka vám pomůže zorientovat se na webu a existuje také spousta informací, které vám pomohou rychle začít.

KYC není na platformě povinný, ale může zvýšit vaše limity. Je třeba si uvědomit, že při ověřování na vyšší úrovni vás společnost FTX také požaduje, abyste poskytli osobní finanční informace, včetně bankovních výpisů a zdrojů finančních prostředků.

Web a obsah jeho podpůrných stránek jsou k dispozici ve 12 jazycích, včetně angličtiny, korejštiny, turečtiny, čínštiny, ruštiny, vietnamštiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, Nizozemština a portugalština.

Od této chvíle nikdo nenahlásil web FTX.com jako podvod, přestože jeho uživatelé nejsou na sociálních médiích příliš aktivní. kanály. Uživatelé jen varují ostatní ohledně nestálé povahy využívaných tokenů v různých příspěvcích, takto v Redditu. Obchodování s pákovým efektem, zejména s těmito tokenizovanými aktivy, zahrnuje vysoké riziko.

Zákaznická podpora

FTX.com můžete navštívit na různých platformách v případě, že máte dotaz nad rámec jejich podrobné stránky s častými dotazy. Telegram je k dispozici v 8 různých jazycích a můžete jim posílat e-maily i v korejštině – kromě angličtiny.

Zabezpečení

O bezpečnostních opatřeních, která FTX.com používá, není k dispozici příliš mnoho informací.

2FA je zásadní pro obchodování, vklad a výběr na FTX.com, které rostou.

Kromě toho FTX vybízí kohokoli, aby během vyšetřování nahlásil jakýkoli incident a podporoval „oznamovatele“.

FAQ – Často kladené otázky o FTX.com

Co jsou objemy FTX?

Objemy obchodování pro obchodní páry FTX.com jsou uvedeny na monitoru objemu burzy. Zprávy berou velmi vážně, protože 80% nahlášeného objemu obchodování na kryptoměnu se zdá být podle posledních výzkumů falešné. Podle tohoto seznamu je FTX v současné době 5. největší burzou na základě nahlášeného objemu obchodování po Huobi, Binance a OKex.

Které mince jsou uvedeny na FTX?

Na FTX.com jsou momentálně podporovány následující kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Tether, FTX Token, Binance Coin, FTX Token, FTX Token, BiLira, BitMax Token, PAX Gold, Tether Gold. FTX.com also list 60+ combination of leveraged tokens which are the following: 3X Short Bitcoin Token, 3X Long Bitcoin Token, 3X Short Ethereum Token, 3X Short Bitcoin SV Token, 3X Long Tezos Token, 3X Long Bitcoin SV Token, 3X Long Ethereum Token, 3X Short Chainlink Token, 3X Long Algorand Token, 3X Long Chainlink Token, 3X Long TRX Token, 3X Short Tezos Token, 3X Long XRP Token, 3X Long Bitcoin Cash Token, 3X Long EOS Token, 3X Long BNB Token, 3X Short Ethereum Classic Token, 3X Short Algorand Token, 3X Long Cosmos Token, 3X Long OKB Token, 3X Short XRP Token, 3X Long Litecoin Token, 3X Short Shitcoin Index Token, 3X Short BNB Token, 3X Long Altcoin Index Token, 3X Short Bitcoin Cash Token, 3X Long Matic Token, 3X Short Altcoin Index Token, 3X Long TomoChain Token, 3X Long Midcap Index Token, 3X Short OKB Token, 3X Short Litecoin Token, 3X Long Ethereum Classic Token, 3X Short EOS Token, 3X Long Huobi Token Token, 3X Long Dogecoin Token, 3X Long Shitcoin Index Token, 3X Long Dragon Index Token, 3X Short Dogecoin Token, 3X Short Matic Token, 3X Long BitMax Token Token, 3X Short Cosmos Token, 3X Long Cardano Token, 3X Long Exchange Token Index Token, 3X Short TomoChain Token, 3X Long PAX Gold Token, 3X Short PAX Gold Token, 3X Short LEO Token, 3X Short TRX Token, 3X Short Cardano Token, 3X Long Privacy Index Token, 3X Long Tether Gold Token, 3X Short Midcap Index Token, 3X Short Privacy Index Token, 3X Short Huobi Token Token, 3X Short Dragon Index Token, 3X Short BitMax Token Token, 3X Short Exchange Token Index Token, 3X Short BiLira Token, 3X Long BiLira Token, 3X Long LEO Token, 3X Short Tether Token, 3X Long Tether Token, 3X Short Tether Gold Token

Je FTX.com k dispozici v USA?

Ne, FTX.com v současné době neposkytuje služby obyvatelům USA, jak je podrobně uvedeno v jejich podmínkách. Až po registraci budete vyzváni k výběru země bydliště, ale jste povinni poskytnout doklad o adrese pouze při ověření úrovně 2.

Co je token FTT?

Token FTT je nativní token ERC20 směnárny kryptoměn FTX.com. V oběhu je 85 milionů žetonů z celkového počtu 346 milionů mincí s poslední cenou kolem 2 USD. FTT můžete koupit pomocí BTC, USD a USDT a token je také uveden na několika dalších burzách, jako jsou Binance, BitMax, CoinEx, Huobi a Bitfinex. Držení tokenu FTT vám může pomoci snížit poplatky za obchodování na FTX.com.

Jaký je maximální pákový efekt na FTX?

FTX.com podporuje pákový efekt až 101x, v závislosti na nástroji. Na spotovém trhu není možnost pákového efektu. Na věčných futures, MOVE a trzích můžete obchodovat až 101x. Ke zvýšení expozice na trhu můžete také použít tokeny využívající pákový efekt.

Co jsou tokeny využívající FTX?

Pákové tokeny jsou tokeny ERC20, které představují pozici v budoucí smlouvě, kde cena tokenu sleduje podkladové aktivum. V současné době existuje -1x (short) a +/- 3x tokeny s pákovým efektem jsou k dispozici na FTX.com v následujících coinech: BTC, ETH, BSV, XTZ, LINK, ALGO, XRP, BCH, EOS, BNB, ETC, ATOM , OKB, LTC, SHIT, ALT, MATIC, TOMO, MID, HT, DOGE, DRGN, BTMX, ADA, EXCH, PAX, LEO, PRIV, XAUT, MIDB, HTBE, TRYB, LEOB, USDT.

Jak je Alameda Research propojen s FTX.com?

Alameda Research je kvantitativní obchodní firma, která se zaměřuje na digitální aktiva a v současné době spravuje nástroje v hodnotě více než 100 milionů USD. Zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Alameda Research je Sam Bankban-Fried, který je také zakladatelem burzy kryptoměn FTX.com.

Klady a zápory

Klady:

  • nízké poplatky
  • různé exotické produkty: bitcoinové opce, altcoinové futures, volební futures prezidenta
  • možné nakupovat bitcoiny kreditní kartou pomocí simplexu
  • pro použití platformy není vyžadován žádný (nebo nízký) KYC

Nevýhody:

  • nemusí být vhodné pro nováčky
  • využívané tokeny mohou být riskantní
  • fiat není podporován, pouze stablecoiny

Závěr

FTX.com je relativně nová platforma pro obchodování s kryptoměnami, která nabízí několik exotických krypto produktů, jako jsou bitcoinové opce, futures na altcoin a futures pro nadcházející prezidentské volby. Poplatky za obchodování jsou poměrně nízké ve srovnání s jinými burzami, které lze snížit ještě více držením vlastního tokenu burzy. Jejich tokeny s využitím pákového efektu vás vystavují ještě většímu pohybu na trhu, avšak vzhledem k povaze těchto produktů představují značné riziko a nemusí být vhodné pro nováčky. Celkově lze říci, že funkce platformy jsou snadno srozumitelné a použitelné i pro začátečníky, ale rozsah produktů nemusí být pro všechny, ale pro zkušenější obchodníky, nejvhodnější.

Go to FTX.com