CEX.IO Recenze 2020 – Podvod nebo ne?

CEX.IO kdysi poskytovatel cloudové těžby se stal jednou z nejpopulárnějších kryptoburz, která nabízí možnosti obchodování mezi platformami na více zařízeních s vysokou likviditou pro nejpopulárnější kryptoměny a fiat páry. Na Cex.io můžete nakupovat a prodávat kryptoměny i zadávat objednávky z celého světa. Obchodování s marží je také nabízeno ve formě CFD na platformě.

 CEX.IO O

O webu Cex.io

CEX.IO byla jednou z prvních bitcoinových obchodních platforem, které se objevily na trhu. Byla založena v Londýně v roce 2013 jako poskytovatel burzy BTC a cloudové těžby. Jeho těžební fond známý jako Ghash.io byl tak velký, že v určitém okamžiku držel 42 procent z celkové síly těžby v síti. Ghash.io ukončila svoji činnost v roce 2015 a CEX.IO nadále funguje pouze jako bitcoinová burza. Na platformě mohou obchodovat uživatelé z celého světa, protože společnost poskytuje služby v 99 procentech zemí a 25 státech v USA. Společnost je registrovanou společností Money Services Business, která jim umožňuje poskytovat oficiální služby směny kryptoměn také pro občany USA.

 Historie CEX.IO

Společnost byla založena Oleksandr Lutskevych který je také současným generálním ředitelem společnosti Cex.io Ltd. Lutskevych má více než 15 let zkušeností s IT a herní průmysl, před spuštěním Cex.io pracoval jako vývojář a konzultant, kromě toho, že byl soukromým podnikatelem ve svých vlastních projektech. Vystudoval kybernetiku na Kyjevské národní univerzitě.

Zkontrolovat obsah

 

Ověření

 CEX.IO Proces ověření na CEX.IO je velmi jednoduchý a burza nabízí podrobný průvodce ověřením seznámit uživatele s tímto procesem.

Od podpory se vždy najde někdo, kdo odpoví na otázky zveřejněné pod průvodcem, což je skvělá alternativa k otevírání lístků.

Požadavky na ověření identity jsou v souladu s průmyslovými standardy:

 • Osobní údaje (jméno, pohlaví, datum narození, místo narození, adresa a telefonní číslo) </ >
 • Státní doklad (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz)
 • Doklad o pobytu (fakturační poplatek se jménem a adresou uživatele nebo bankovním výpisem) </ li >
 • Selfie a poznámky s dokladem totožnosti
 • profily sociálních médií (nejsou povinné, ale mohou zrychlit ověření)

 Ověření CEX.IO

Chcete-li projít procesem ověření, musíte si udělat selfie sebe, držet svůj doklad totožnosti spolu s ručně psanou poznámkou s datem odeslání a textem „Jsem Zákazník Cex.io. “Tato ručně psaná poznámka má zajistit, aby všechny účty byly otevřeny jménem osoby, která dokumenty předkládá, a nikoli na základě odcizených pasů, takže to má zajistit integritu platformy.

 Ověření CEX.IO2

Proces ověření netrvá dlouho, ale v závislosti na zájmu veřejnosti může trvat až 24 hodin.

Pokud jde o obchodování, na CEX.IO existují čtyři různé typy účtů s následujícími limity:

 • Základní ověření pomocí ID – vklady jsou omezeny na 1 000 $ za den a 3 000 $ za měsíc. Kromě toho neexistuje možnost použít bankovní převod SWIFT nebo ACH se základním ověřením.
 • Ověřeno pomocí adresy – neomezený celkový vklad je k dispozici s možností financování bankovním převodem, avšak vklady jsou omezeny na denní 3000 $ a měsíčně 30000 $ za nákupy kreditní kartou a 200 000 $ / 500 000 $ za bankovní převody. Vylepšené ověření – žádná omezení pro bankovní transakce, ale zde jsou omezeny i vklady na kreditních kartách až do výše 100 000 $ za měsíc s vylepšeným ověřením, kde potřebujete poskytnout selfie a bankovní výpis. Firemní účty – po poskytnutí dokumentů souvisejících se společností je nastavení účtu pro rozšířené ověření stejné. < / li>

Čím se CEX.IO liší od konkurence, je schopnost vložit prostředky na platební karty.

Podobně jako při ověřování totožnosti má burza průvodce ověřením platební karty s podrobnými pokyny a videem s pokyny.

Po ověření karty mohou uživatelé vkládat nebo vybírat peníze ve všech podporovaných měnách.

Zde vidíte omezení vkladů a výběrů.

Burza podporuje následující nekryté měny:

 1. americký dolar (USD)
 2. Euro (EUR)
 3. ruský rubl (RUB)
 4. Libra Velké Británie (GBP)

Mezi podporované digitální měny patří:

 • bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • bitcoinové zlato
 • Ethereum (ETH)
 • Dash
 • litecoin (LTC)
 • Ripple (XRP)
 • Stellar Lumen (XLM)
 • Tron (TRX)
 • BitTorrent (BTT)
 • MetaHash (MHC)

Poplatky na CEX.IO

Model poplatků na CEX.IO je jedním z nejdražších na trhu se 7% poplatkem za přímé obchodování s burzou.

Jejich harmonogram poplatků za obchodování typu peer-to-peer je založen na modelu výrobce-příjemce v návaznosti na měsíční objem obchodování v BTC. S růstem měsíčního objemu se snižuje poplatek pro tvůrce i příjemce. Poplatek za převzetí se pohybuje mezi 0,10% – 0,25%, zatímco poplatek za zpracování je 0,16% – 0,00%.

 Poplatky CEX.IO

Poplatky za vklad a výběr se pohybují mezi 1,2 a 5 procenty převedené částky. Celý harmonogram poplatků si můžete prohlédnout zde. Poplatky závisí na převáděné částce, měně a zvolené platební metodě. Stojí za to věnovat si čas procházení rozpisu poplatků před vklady a výběry kvůli paušálním poplatkům, některá metoda může být drahá v závislosti na vašich podmínkách. Obecně lze říci, že platby kreditní kartou jsou dražší, ale rychlejší možnosti plateb, zatímco bankovní převody jsou levnější, ale získání peněz trvá déle.

Pokud jde o poplatky za obchodování s marží, jsou pevně stanoveny na 0,2 procenta za otevřený poplatek, 0,04 procenta při přechodu. Za jakoukoli měnu na obchodní platformě Cexbro – Cex.io se účtuje poplatek a v případě obchodování s marží také nemusíte platit poplatky za vklad nebo výběr.

Obchodování, typy příkazů a obchodní páry na CEX.IO

CEX.IO má pěkné obchodní rozhraní a nabízí následující příkazy:

 • Tržní objednávka
 • Omezit pořadí
 • Zastavit objednávku

Velký objem obchodování poskytuje uživatelům spoustu příležitostí nakupovat, prodávat a obchodovat ve srovnání s burzami s menším objemem. Rozhraní CEX.IO API je skvělé a poskytuje uživatelům kontrolu nad jejich účty pomocí vlastního softwaru přizpůsobeného jejich potřebám. Burza nepodporuje obchodování s deriváty a futures, ale nabízí obchodování s marží v řadě obchodních párů. Cexbro je v současné době v beta testování, které nabízí CFD obchodování pro kryptoměny pro vybrané testery. CFD nebo Contracts-for-Difference znamená, že můžete obchodovat s digitálními měnami, aniž byste je vlastně vlastnili, pouze spekulovat o pohybech cen. CFD vám umožňují obchodovat s krypty s nízkými poplatky a rychlým provedením. Obchodní rozhraní je plně přizpůsobitelné pomocí grafů a různých nástrojů pro analýzu. Nástroje pro řízení rizik vám pomohou chránit zisk nebo omezit potenciální ztráty. Je také možné vyzkoušet demo účet, takže můžete obchodovat se svými nápady, aniž byste na začátku riskovali nějaké peníze.

 CEX: IO graf

Aktuálně nabízené páry jsou:

 • BTC / USD
 • BTC / EUR
 • ETH / USD
 • ETH / BTC
 • BCH / USD
 • BCH / BTC

Obchodování s marží je možné s pákovým efektem 1: 2 a 1: 3, kde jsou pozice pokryty polovinou nebo třetinou vašich prostředků.

 CEX.IO obchodování

Podporované země

Všechny země kromě: Afghánistán, Alžírsko, Bangladéš, Bolívie, Bosna a Hercegovina, Burundi, Kambodža, Středoafrická republika, Čína, Kuba, Demokratická lidová republika Korejská republika (KLDR), Konžská demokratická republika, Etiopie, Guam, Guinea Bissau, Guyana, Írán, Irák, Japonsko, Laoská lidově demokratická republika, Libanon, Libye, Mali, Maroko, Nepál, Pákistán, Portoriko, Somálsko, Jižní Súdán, Srí Lanka, Súdán, Sýrie, Trinidad a Tobago, Tunisko, Uganda, Americké Panenské ostrovy, Vanuatu, Venezuela, Jemen, Zimbabwe.

Podporované platební metody

 • Bankovní převod: SWIFT, SEPA, ACH
 • kreditní karta

Snadné použití

Web vypadá dobře a všechny relevantní informace jsou vždy na jedno kliknutí. Obchodní rozhraní se snadno používá a obecně je celá platforma velmi uživatelsky přívětivá. Vynikající je také rychlost načítání stránky.

Web má dvě hlavní části: okamžitý nákup kryptoměny kreditní kartou a samostatnou sekci pro obchodování s různými mincemi. Ti, kteří se nechtějí hluboce ponořit do obchodování kryptoměn, mohou snadno využít funkci okamžitého nákupu, což je skutečná zkratka k nákupu kryptoměny. Stačí vybrat fiat a krypto, které chcete použít k nákupu, zadat částku, kterou chcete koupit, a po přidání několika základních údajů k ověření obdržíte vaše mince okamžitě.

 CEX.IO Koupit BTC s kartou

Funkce obchodování na Cex.io má více funkcí spolu s více možnostmi vkladu a výběru, toto je také místo, kde můžete prodávat bitcoiny a další altcoiny. Obchodní rozhraní je stále snadno srozumitelné a velmi uživatelsky přívětivé.
Burza má také mobilní aplikaci pro oba Android a iOS, které jsou k dispozici ke stažení zde. S mobilními aplikacemi máte plnou kontrolu nad svým obchodním účtem, protože kromě analýzy údajů o trhu a sledování cenových změn můžete také zadávat a rušit objednávky a ukládat BTC a LTC na svůj účet. Chcete-li bezpečně a bezpečně propojit svůj účet se staženou mobilní aplikací, po získání aplikace z Google Play a App Store vygenerujte na své stránce profilu QR kód, který můžete naskenovat pomocí svého telefonu, a to okamžitě propojte svůj účet Cex.io s aplikací.

CEX.IO mobile app

Zákaznická podpora na CEX.IO

Tato společnost může být hrdá na svůj tým podpory. Odpovídají rychle, s podrobnými informacemi a najdete je všude – na platformě i mimo ni.

Tým podpory se dokonce zabýval stížnostmi na revizních webech, jako je TrustPilot, a ukázal, že společnosti záleží na klientech a samozřejmě na její reputaci. Tým také odpovídá na stížnosti uživatelů na širokém internetu, kdykoli najde někoho, kdo si stěžuje nebo je frustrovaný, tým podpory čas od času odpoví v komentářích na různých webech, aby zmírnil bolesti svých zákazníků.

Malá nevýhoda má formu konzervovaných odpovědí, ale i když je to tak, odpověď je podrobná a poskytuje všechny informace požadované uživatelem. V případě, že máte konkrétní otázku, jde nad rámec konzervované odpovědi tým podpory a pokusí se váš problém vyřešit co nejrychleji.

Uživatelská zkušenost

Většina stížností online souvisí se skrytými poplatky a vysokými směnnými kurzy. CEX.IO opravdu bojuje s online recenzemi a má poněkud špatnou pověst jen kvůli problému s poplatky. Všechno ostatní funguje jako kouzlo, ale uživatelé rychle usoudí, což by společnost z dlouhodobého hlediska mohlo stát.

A skutečně je jejich cena nad průměrem trhu, pokud jde o nákup bitcoinů, je však třeba zohlednit část pohodlí, že Cex.io má velmi efektivní proces ověření a automatické okamžité nákupy kreditní kartou, což na druhé straně stojí více. Pokud se rozhodnete používat vklady bankovním převodem, můžete zmírnit některé náklady spojené s výměnou.

 CEX.IO Securitiy

Zabezpečení

Zabezpečení se na burze Cex.io zdá být dobré. K ochraně účtu se používá dvoufaktorové ověřování a bezpečnostní otázka.

Většina mincí je uložena ve studené peněžence. Burza nabízí také SMS a e-mailová upozornění. Šifrování PGP se v e-mailech nepoužívá.

Poslední hackerský incident se stal v roce 2013, kdy byla burza mladá, a skončila ztrátou 7 000 $ za jeden z uživatelů. Zranitelnost byla okamžitě opravena a od té doby nebyly žádné problémy.

Časté dotazy – Často kladené otázky o serveru Cex.io

Je Cex.io bezpečný?

Cex.io je jednou z nejstarších bitcoinových burz běžících od roku 2013 bez jakéhokoli hackerského incidentu. Společnost má obchodní licenci na poskytování peněz vydanou úřadem FiNCEN, a proto může zcela legálně působit ve Spojených státech a ve více než 180 dalších zemích. Ačkoli je pověst společnosti docela dobrá, nikdy není široká volba, jak udržet velké množství peněz na kryptoburzách, protože jsou vždy zranitelné vůči hackerskému riziku. Uchovávejte pouze tolik prostředků na burze třetích stran, které potřebujete pro každodenní obchodní činnost, a udržujte své dlouhodobé investice v offline chladírenských peněženkách.

Vyžaduje Cex.io ID?

I když se přihlašujete na Cex.io, nemusíte poskytovat průkaz totožnosti, ale pokud chcete financovat svůj účet a začít obchodovat, musíte ověřit svou totožnost a bydliště, abyste mohli dodržovat nařízení proti praní peněz. Pokud jim poskytnete ID, můžete vložit, obchodovat a vybírat až 3 000 USD měsíčně kreditními kartami, další doklady o adrese otevírají váš účet na vyšší limity a další platební metody, jako je bankovní převod.

Je Cex.io peněženka?

Cex.io je krypto burza, která má také vestavěnou peněženku. Když nakupujete bitcoiny na Cex.io, mince se ukládají přímo na váš účet Cex.io, aka do vaší horké peněženky. Tuto peněženku vlastní Cex.io, udržují pouze vaši rovnováhu. Vzhledem k tomu, že nemáte přístup k soukromému klíči této peněženky, navrhuje se vybrat množství bitcoinů, které chcete dlouhodobě držet, do proprietární offline peněženky, kde máte plnou kontrolu nad svými mincemi.

Jak mohu vybrat peníze z Cex.io?

Z Cex.io můžete vybrat USD, EUR, GBP a RUB v různých formách: na dříve použitou kreditní nebo debetní kartu nebo na váš bankovní účet pomocí převodů SWIFT nebo ACH. Provize se liší podle zvolené metody výběru, ACH je zdarma, SWIFT převod stojí 25 $ + 0,3% paušální poplatek, výběry z karet mají paušální poplatek 5 $ s dalšími 3% poplatkem za zpracování.

Jak dlouho trvá výběr z Cex.io ?

Výběry na Cex.io jsou zpracovány do 24 hodin v pracovní dny. Pokud jste zahájili výběr o víkendu, bude zpracován následující pracovní den. Domácí bankovní převody trvají 1 pracovní den, mezinárodní převody trvají 1–3 pracovní dny, než budou připsány na váš účet. Z bezpečnostních důvodů není novým uživatelům povoleno vybírat z Cex.io během prvních 48 hodin od vytvoření účtu.

Mohu bitcoiny koupit na Cex.io pomocí kreditní karty?

Ano, bitcoiny na Cex.io můžete koupit pomocí kreditní karty nebo debetní karty VISA nebo Mastercard. Množství bitcoinů, které si můžete koupit kreditní kartou, závisí na vaší úrovni ověření, maximálně je však 100 000 USD měsíčně, které je možné nakupovat kartou. Pokud potřebujete více bitcoinů, máte možnost využít bankovní převody. Cex.io účtuje paušální poplatek 5 $ + 3% za každý nákup bitcoinů kreditní kartou.

Jak mohu převést bitcoiny z Cex.io do mé peněženky?

Kromě fiat current můžete také vybírat bitcoiny z Cex.io. Přejděte do své peněženky na svém účtu Cex.io, vyberte bitcoin, přidejte množství bitcoinů, které chcete vybrat, a nakonec zadejte bitcoinovou adresu, na kterou chcete převést bitcoiny z Cex.io. Ujistěte se, že zadaná adresa je správná bitcoinová adresa, protože po odeslání a potvrzení vašeho výběru e-mailem je transakce nevratná.

Přijímá Cex.io předplacené karty?

Technicky ano, ale většina transakcí s předplacenými kartami na Cex.io obvykle selhává. Předplacená karta není připojena k bankovnímu účtu, proto vydavatelé karet mají přísnější zásady, jak mohou uživatelé používat předplacené karty k online platbám z důvodu bezpečnosti svých klientů. Ve většině případů vydavatelé předplacených karet omezují nákupy kryptoměn, což má za následek zrušení vaší transakce na Cex.io. Při nákupu bitcoinů vám doporučujeme použít debetní nebo kreditní kartu nebo alternativní platební metodu, například bankovní převod.

Funguje Cex.io v USA?

Ano, Cex.io je plně kompatibilní směnárna kryptoměn, která je ve Spojených státech povolena k poskytování služeb souvisejících s penězi obyvatelům USA. Cex.io získala v roce 2015 od společnosti FinCEN (úřad amerického ministerstva financí) lincense Money Services Business a od té doby dodržuje místní předpisy. CEX.IO Corp je americká entita obsluhující americké zákazníky.

Mohu obchodovat s bitcoiny na Cex.io?

Ano, kromě nákupu bitcoinů můžete bitcoiny obchodovat také na Cex.io proti fiat měnám nebo jiným kryptům. Poplatky za obchodování klesají o měsíční objem, který obchodujete na Cex.io. Pod 5 BTC měsíčním obratem jsou poplatky tvůrci 0,16% -0,25%. Cex.io navíc nedávno představila Cex.io Broker, platformu pro obchodování s maržemi založenou na CFD s profesionálními obchodními nástroji.

Jak si mohu koupit bitcoiny na Cex.io?

Existují dva způsoby, jak můžete koupit bitcoiny na Cex.io. Nejrychlejší možností je nákup bitcoinů kreditní kartou přímo na jejich stránce Buy-Sell. Zde je třeba zadat množství bitcoinů, které chcete koupit, aktuální ceny bitcoinů se obnovují každých 30 sekund. Jakmile stisknete tlačítko Koupit, musíte zadat svou e-mailovou adresu, na kterou obdržíte potvrzení, a budete přesměrováni na zabezpečenou stránku, kde můžete zadat podrobnosti o kreditní kartě. Jakmile budou poskytnuty a potvrzeny všechny podrobnosti, vaše bitcoiny zasáhnou vaši peněženku. Tato služba stojí 7%. Druhou možností, kterou máte, je vytvořit si účet na Cex.io, ověřit jej poskytnutím občanského průkazu a dokladu o adrese, poté svůj účet financovat pomocí kreditní karty (poplatek: $ 5 + 3%) nebo bankovním převodem (bez poplatku) ). Mějte na paměti, že připsání na váš bankovní převod může trvat až 3 pracovní dny a bitcoiny můžete nakupovat pouze za prostředky dostupné v peněžence, takže v tomto případě musíte počkat, dokud nebudou prostředky připsány na váš účet účet.

Závěr kontroly CEX

CEX.IO je na trhu nějakou dobu a má docela vysoký objem obchodování. Jejich možnost okamžitého nákupu kryptoměny nabízí skvělý začátek pro nováčky, kteří se na trhu s kryptoměnami jen pohybují. Pro obchodníka se zkušenostmi nabízí jejich obchodní platforma všechny funkce a typy příkazů spolu se značnou likviditou, která by byla nezbytná pro zcela dobrou obchodní zkušenost.

Burza by se rozhodně mohla zlepšit, pokud jde o komunikaci (nebo dokonce snížení) jejich cen. Poplatky jsou ve srovnání s mnoha jinými burzami vyšší a na CEX.io existuje relevantní počet stížností spotřebitelů.

Přesto nabízejí své služby ve velkém počtu zemí, mají vysoký objem obchodování a podporují různé platební metody FIAT, aby umožnily lidem po celém světě nakupovat bitcoiny a další altcoiny vše kolem planety. Pokud nenajdete něco lepšího z hlediska poplatků nebo potřebujete okamžitě koupit mince, měli byste určitě zkusit CEX.io.

Klady

 • Vysoký objem obchodů
 • Podporuje bankovní převody a kreditní karty
 • Možnost okamžitého nákupu mincí

Nevýhody

 • Prémiové ceny
 • Konzervované odpovědi podpory
 • Proces ověřování je trochu náročný
Go to Cex.io