Bitfinex.com Recenze 2020 – Podvod nebo ne?

Hongkongský bitfinex poskytuje pokročilé obchodní služby pro každého, kdo si přeje směňovat a obchodovat s kryptoměnami. Jako přední poskytovatel likvidity a objemu na trhu nabízí Bitfinex obchodování s marží až 3,3x pákový efekt a možnosti OTC obchodování pro soukromé obchodníky.

 úvodní bitfinex

O Bitfinexu

Bitfinex je hongkongská obchodní platforma, která poskytuje pokročilé služby pro obchodníky s kryptoměnami. Za Bitfinexem stojí společnost iFinex Inc, společnost registrovaná na Britském Panenském ostrově se sídlem v Hongkongu.

Burza byla založena v roce 2012 společností Raphael Nicolle. Nicolle zahájil svou kariéru jako IT specialista v Paříži, kde se zapojil do obchodování s bitcoiny. Brzy si uvědomil příležitosti na rozvíjejícím se trhu kryptoměn, a tak se rozhodl zahájit Bitfinex jako společnost jednoho muže nabízející obchodování s bitcoiny a možnosti půjčování. Byl technickým ředitelem a hlavním vývojářem platformy až do roku 2015, kdy svou roli předal společnosti Paolo Ardoino který v tuto chvíli také zastává tuto pozici. Generálním ředitelem společnosti Bitfinex je Jean-Louis van der Velde, který má více než 30 let zkušenosti v technologickém průmyslu. Jean Louis, původem z Nizozemska, přešla do Asie a vede burzu od začátku roku 2013 z Hongkongu. Jean Louis je také generálním ředitelem společnosti Tether.

Bitfinex Senior team

Společnost Bitfinex původně zahájila svoji činnost v roce 2012 jako platforma pro výměnu kryptoměn typu peer-to-peer s nabídkou možnosti půjčování marží P2P pro obchodníky s bitcoiny a jinými altcoiny. Později přešli na centralizovaný obchodní engine. Bitfinex je také spojován s kryptoměnou Tether, jednou z prvních a populárních stablecoinů, které jsou vázány na americký dolar.

Společnosti Tether a Bitfinex sdílejí společné akcionáře a správu. Podle návrhu je Tether nastaven na hodnotu 1 USD a udržuje ekvivalentní množství rezerv pro každou vydanou minci Tether. Od roku 2018 se občas o nedostatku dostatečných rezerv a možné manipulaci trhu související s cenou bitcoinů v souvislosti s vydáváním mincí Tether. Doposud audity potvrdily právní základ obchodních aktivit společnosti.

Bitfinex Tether

Společnost se primárně zaměřovala na americký trh, ale od srpna 2018 má přestaly nabízet služby klientům z USA kvůli měnícímu se regulačnímu prostředí. Omezení platná pouze pro obyvatele USA, používání platformy ze Spojených států je stále povoleno. Do té doby společnost Bitfinex rozšířila své podnikání na klienty z celého světa a obsluhuje téměř všechny země po celém světě.

Bitfinex je aktivně přítomen na hlavních platformách sociálních médií. Na Twitteru @bitfinex můžete sledovat všechny hlavní aktualizace a oznámení, která mají dopad na platformu. Jejich 18k následovníci jsou také informováni na Facebooku o informacích souvisejících se systémem. Společnost má také profil Linkedin. Na oficiálním kanálu telegramů pomáhají administrátoři odpovídat na obecné otázky týkající se platformy, obchodování a postupů dodržování předpisů. Na blogu Bitfinexu si můžete přečíst zajímavé příběhy, vypsat novinky a průvodce.

Zkontrolovat obsah

bitfinex

Ověření

Na Bitfinexu můžete začít obchodovat, aniž byste museli procházet procesem ověřování. Chcete-li však obchodovat s fiat měnami za bitcoiny nebo obchodovat se stablecoiny, je nutné ověření ID. V závislosti na typu účtu (individuálního nebo firemního) může výměna vyžadovat další dokumenty.

Kromě osobních údajů, ověření ID a dokladu o pobytu vyžaduje proces ověření Bitfinex také bankovní výpis a podepsané prohlášení potvrzující platnost poskytnutých dokumentů a informací. Doba ověření může trvat až 1–2 týdny, hlavně v závislosti na zájmu.

V obchodování neexistují žádná omezení.

Bitfinex aktuálně přijímá pouze americké dolary z fiat měn, ale nabízí možnost obchodování a výběru v USD, EUR, GBP, JPY.

 Bitfinex obchodování

Pokud jde o kryptoměny, můžete si vybrat z několika altcoinů. Přijímají také stablecoiny jako Tether. V současné době je k dispozici pro obchodování na Bitfinexu 164 kryptoměn.

Zde je kompletní seznam altcoinů dostupných na Bitfinexu:

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Monero, Dash, Ripple, Iota, EOS, Santiment, OmiseGO, NEO, ETP, Qtum, Aventus, Eidoo, Bitcoin Gold, Streamr, QASH, YOYOW, Golem, Status, Basic Attention Token, Decentraland, FunFair, 0x, Time New Bank, SpankChain, TRON, RCN, iExec, AidCoin, SingularDTV, Augur, aelf, Ethfinex Nectar Token, IOSToken, Aion, Request Network, Raiden, Loopring, WAX, Dai Stablecoin, Cofound.it, SingularityNET, BnkToTheFuture, Medicalchain, Odem, Aragon, Dether, Mithril, Storj, Stellar Lumen, Verge, BitcoinInterest, Maker, VeChain, Kyber, POA Network (erc20), Ethfinex Voting Token, Lympo, UTRUST, BLOCKv, DADI, ORS, Auctus, Polymath, Fusion, CommerceBlock, 0Chain, Consensus AI, Nucleus Vision, Cindicator, Cortex, PAI Project, Seer, Essentia, Atidium, ADD, MEET.ONE, Atonomi, Hydro Protocol, Data, Everipedia, WePower, Zilliqa, Bancor, The Abyss, Xriba, Matrix, Banyan Network, Autonio, Digix Gold Token, VeChain, Universa, TokenCard, ParkinGO, Tezos, Content Neutrality Network, ContentBox, MobileGo, Rate3, Yggdrash, Melon, Walton, Credits, Omni, Internet Node Token, Dragonchain, Kleros, Digibyte, Bitcoin SV, Bitcoin Cash, WLO, Vetri, Enjin, On.Live, RBTC, GUSD, USDc, TrueUSD, Paxos, RIF, Blockpass, V-SYSTEMS, BitTorrent, Callisto, Ether Kingdoms, Data Transaction Token, Gnosis, DAOstack, Cosmos-Atom, Wrapped Bitcoin, CryptoFranc, EURS, LiquidBTC, Unus Sed LEO, Unus Sed LEO (EOS), Unus Sed LEO (ERC20), AirSwap, FOAM, Upfiring, ZB Token, OKB, USDk, Gate.IO, BitKan, Ampleforth, Algorand, Swarm, Tripio, Loom, Dusk Network, Ultra, RenrenBit, eosfinex token, DragonToken, FTX.com, socios.com Chiliz, LNX, TetherUSD (Omni), TetherUSE (Ethereum ERC20), TetherEUE (Ethereum ERC20)

V případě fiat vkladů a výběrů je stanoveno minimálně 10 000 USD / EUR / GBP a 1 M JPY.

Bezhotovostní převody jsou k dispozici za 0,1 procenta z částky s minimálním poplatkem 60 dolarů.

Poplatky

Struktura poplatků Bitfinexu se trochu liší od průměrné sazby modelu poplatků výrobce-příjemce., Makléřský obchodník přidává likviditu do ekologie burzy a příjemce je ten, kdo odstraní to.

Poplatky za obchodování začínají na 0,1 procenta pro tvůrce a 0,2 pro příjemce. První pokles poplatků je u 500 000 obchodovaných dolarů, což je ve srovnání s ostatními burzami docela vysoká částka. Jak měsíční objem obchodování roste, poplatky neustále klesají. Posledním bodem, s obchodovaným 30 miliony dolarů nebo více, je 0% poplatek pro tvůrce a 0,055% pro příjemce.

Bifinex účtuje zvláštní poplatek za malé vklady, které mají u všech altcoinů hodnotu nižší než 1 000 USD. Krypto vklady nad 1 000 USD jsou zdarma. Výběry z kryptoměny jsou zdarma pro EOS, NEO, XLM a některé menší žetony, jinak musíte za zpracování výběrů zaplatit malý transakční poplatek.

Bezhotovostní převody stojí 0,1 procenta z částky, minimálně 60 dolarů za vklady i výběry. Expresní bankovní převody, které jsou zpracovány do 24 hodin v pracovní dny, stojí 1 procento ze částky s minimálním poplatkem 60 dolarů.

Burza také účtuje poplatky za financování marží. Poplatek za poplatek vybíraný poskytovateli financování z marže je 15 procent z poplatků generovaných smlouvami o aktivním financování marže. Pro ty, kteří jsou otevřeni skrytou nabídkou, jsou náklady o něco vyšší a činí 18 procent.

 Unus Sed LEO poplatky slevy Bitfinex také nedávno zavedl slevu na poplatcích pro zájemce o obchodování UNUS SED LEO, jedná se o vlastní token platformy vydaný v květnu 2019 prostřednictvím nabídky počáteční výměny (IEO).

Analýza obchodování Bitfinex.com

Obchodní platforma je velmi propracovaná a nabízí mnoho možností obchodování. Mezi nabízené typy objednávek patří obvyklá běžná objednávka a také některé pokročilé typy objednávek. Zde je seznam typů objednávek nabízených na Bitfinexu:

 • Limit
 • Market
 • Zastavit
 • Trailing stop
 • Vyplňte nebo zabijte
 • Jeden ruší ostatní (OCO)
 • Skryté pořadí
 • Pořadí omezení pouze pro příspěvek
 • Pouze zmenšit
 • v měřítku

Vzhledem k vysokému objemu obchodů a dobré likviditě je počet nabídek / poptávek a objednávek vyřešen v reálném čase, což umožňuje uživatelům zvolit si nejlepší čas na zadání objednávky.

 Analýza obchodování Bitfinex

Burza také nabízí obchodování s marží s pákovým efektem 3: 1, což znamená, že uživatel musí mít na svém účtu alespoň 30 procent vypůjčené částky.

Maržové obchodování je podporováno maržovými půjčkami. Maržové půjčky jsou poskytovány prostřednictvím úvěrového trhu. V zásadě se uživatel může rozhodnout půjčit kapitál potřebný pro obchodníky s maržemi. Na oplátku věřitelé dostávají denní úrokovou sazbu na platformě Bitfinex. Tento typ uspořádání se nazývá Zaměnit.

Další informace najdete v Bitfinexu Sekce Časté dotazy má všechny odpovědi v sekci obchodování.

 

Bitrfinex Smart features

Snadné použití

Uživatelské rozhraní Bitfinex je fantastické. Platforma nabízí rychlé možnosti nákupu nebo prodeje digitálních měn i zadávání objednávek.

Web je přátelský k mobilním zařízením a citlivý. Je to rychlé a obchodování v reálném čase je možné. Mobilní aplikace jsou také k dispozici pro Android a iOS, nabízí možnosti obchodování, peněženky a financování marží. Svůj zážitek si můžete přizpůsobit tak, aby nastavil a zabezpečil váš účet pomocí klíčů API a ochrany PIN kódu. Mobilní aplikace vám také pomohou udržet přehled o vašem obchodování tím, že nabízejí oznámení o provedení obchodu a upozornění na cenu.

Bitfinex UI

Podpora

Podpora je k dispozici 24/7 prostřednictvím e-mailu a telegramového chatu. E-maily jsou obvykle zodpovězeny do 12 hodin, ale v některých případech to může trvat déle. Kromě toho existuje oficiální fórum, kde uživatelé mohou požádat o pomoc, a omezená stránka s častými dotazy, která nezahrnuje všechny požadované informace. Na svém telegramovém kanálu administrátorský tým Bitfinexu odpovídá na obecné otázky týkající se obchodního rozhraní, obchodování obecně a otázek souvisejících s dodržováním předpisů. Aby se však předešlo problémům se zabezpečením, musí všechny oficiální informace o účtu v rámci platformy procházet jakýmkoli informacím o konkrétním účtu. Uvědomte si, že Bitfinex nikdy nepřistupuje ke svým uživatelům prostřednictvím soukromých zpráv a nikdy byste neměli sdílet své heslo s nikým, kdo o něj požádá, protože se jedná o běžný podvod, který se na trhu objevuje.

Tým podpory Bitfinex měl dříve pověst extrémně neprofesionální a hrubé – ale někteří uživatelé tvrdí, že je to většinou kvůli jedné osobě, která zahájila operace. Od počátků se tým podpory Bitfinex významně rozrostl a snaží se získat zpět důvěru zákazníků.

Uživatelská zkušenost

Na webu Bitfinex existuje řada stížností uživatelů, ale většinou se týkají hackerského incidentu a neprofesionality podpory. Nenašli jsme žádné stížnosti na obchodování nebo financování účtů, ale našli jsme stížnosti na problémy s výkonem, které má Bitfinex, když je vyšší volatilita měn. Problémy jsou tak časté a tak závažné, že burza dokonce dostala novou přezdívku – Glitchfinex. Během minulého roku společnost Bitfinex utratila spoustu peněz za zlepšení svého obchodního enginu, aby se v budoucnu těmto problémům vyhnula.

Web je k dispozici v tmavých a světlých motivech a můžete také nastavit oznámení pro svůj prohlížeč. Platforma a obsah jsou přeloženy také do ruštiny a čínštiny.

 Bitfinex UE

Zabezpečení BitFinex

Burza tvrdí, že 99,5 procenta klientských prostředků je uloženo v chladírenských skladech, dalších 0,5 procenta zůstává v horkých peněženkách, aby byla zajištěna potřebná likvidita. Jejich chladicí systém má funkci multisig a je geograficky distribuován na více zabezpečených místech.

Na straně klienta nabízejí dvoufaktorové ověřování jak pro přihlášení, tak pro výběr. Přidání další vrstvy zabezpečení je možné pomocí dvoufaktorového ověřování pomocí Google Authenticator, Twilio nebo jiného fyzického bezpečnostního klíče třetí strany nabízeného FIDO U2F. Burza tvrdí, že má „pokročilé ověřovací nástroje“, které zjišťují, zda byl účet napaden. Mezi takové nástroje patří sledování aktivity přihlášení pro podezřelá přihlášení a adresy IP. Výběry jsou povoleny pouze z obvyklých IP adres s dodatečnými potvrzeními.

Burza má SMS a e-mailová upozornění a v e-mailové komunikaci také nabízí šifrování PGP.

 Zabezpečení Bitfinex

Navzdory „silnému“ zabezpečení byla burza několikrát hacknuta. První hlavní hacker se stal v květnu 2015, kdy hacker dokázal ukrást 1500 bitcoinů z jejich horké peněženky. Burza snadno poskytla náhradu poškozeným uživatelům. V dalším útoku v srpnu 2016 se otázka vrácení peněz stala mnohem delikátnější, protože z obchodní platformy bylo odcizeno 120 000 BTC v hodnotě přibližně 72 milionů dolarů.

Společnost okamžitě vydala tokeny BFX, které mají vyrovnat 36% ztráty zákazníků po incidentu. Bitfinex již zpětně odkoupil slušné procento VŠECHNY svých tokenů.

Většina bezpečnostních nástrojů byla do Bitfinexu postupně přidávána, takže nyní tyto dostupné funkce skutečně zvyšují důvěryhodnost Bitfinexu ve srovnání s jinými hacknutými burzami.

Podporované platební metody

 • Bankovní převod
 • kryptoměna
 • Kreditní karta

Podporované země

Zákazníci ze všech zemí s výjimkou USA, Kuby, Korejské lidově demokratické republiky (Severní Korea), vlády Venezuely, Íránu, Pákistánu, Sýrie nebo Krymu jsou povoleni.

Závěr revize Bitfinex

Navzdory kontroverznímu připojení k Tetheru a předchozím výměnným hackům je Bitfinex na trhu velmi dlouhou dobu a dokázal si čas od času obnovit důvěru svých klientů i po vážných událostech . Vysoká likvidita a pokročilé typy příkazů spolu s možností marže a půjčky pomáhají klientům plně využívat výhod toho, co obchodování s kryptoměnou může nabídnout.

Klady

 • vysoká likvidita USD
 • Nízké poplatky
 • Kompletní balíček typů objednávek, obchodování s marží a trh s půjčkami
 • Zaplatil všechny ztráty z hacknutí (!)

Nevýhody

 • Není to příliš transparentní společnost
 • Byl několikrát hacknut
 • Nejasná situace s USDT (Tether)

Máte s touto bitcoinovou burzou dobré nebo špatné zkušenosti? Sdílejte je prosím!

Go to Bitfinex.com