Brněnská pobočka Skandinávského domu srdečně zve na komentovanou prohlídku výstavy "Nansenova nadace – nečekaná záchrana ze severu" v pondělí 9. listopadu od 16:00 v prostorách knihovny FF MU (Arna Nováka 1).

Více
Foto: Designblok.

Sedmnáctý ročník Designbloku, pražského týdne designu a módy, se koná od 21. do 27. října 2015 na Výstavišti Praha Holešovice. Tématem letošního ročníku je Svoboda, což se odrazí nejen v hlavní výstavě, ale i v celé řadě dalších instalací a módních přehlídek. V rámci mezinárodní soutěže Designblok Diploma Selection se představí norská studentka Ellen Rykkelid.

Více
Foto: Stine Becker.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru proběhne v Praze od 18. do 28. června 2015. Norský příspěvek do Národní sekce se dotýká tématu "Politika" v podání scénografky a umělkyně Signe Becker. Její přínos spočívá jak v autonomní umělecké instalaci, tak v dokumentaci vlastní scénografické tvorby z dřívějšího období.

Více
Mathisen, Hans Ragnar (Keviselie): Geaðgegovat (1994). 
Foto: http://www.keviselie-hansragnarmathisen.net/.

Až do 7. března 2015 můžete v Českém centru Praha navštívit výstavu KEVISELIE / VZPOMÍNKY Z LAPONSKA - ojedinělou přehlídku děl norského malíře, grafika a spisovatele Hanse Ragnara Mathisena, který se věnuje především soustavnému zachycování života a zvyklostí starodávného národa Sámů. V rámci výstavy proběhne 3. února od 18:00 přednáška Zdeňka Lyčky s názvem SÁMSKÉ MÝTY A POVĚSTI.

Více
Monodramatic Crowd, 2012. 
Foto: Daisuke Takakura.

Výchozím bodem výstavy Skvělý nový svět, která bude k vidění v pražské galerii DOX od 11. září 2015 do 25. ledna 2016, je srovnání modelů fungování společnosti, jak je v minulém století ve svých slavných dystopických vizích budoucnosti popsali Aldous Huxley, George Orwell a Ray Bradbury, se současnou společenskou situací. Výstava je realizovaná díky grantu z Norska.

Více
Foto: malirkrenek.cz.

Výstava malíře Milana Křenka, která probíhá od 23. dubna do 22. května 2015 v pražské galerii Atrium, představí i několik krajinomaleb inspirovaných norským souostrovím Lofoty.

Více
Pozvánka na vernisáž. 
Foto: Štěpán Hon.

Fotograf Štěpán Hon a Mamacoffee Vodičkova ulice 6 si Vás i Vaše přátele dovoluje pozvat ve čtvrtek 4. 12. 2014 v 19:00 na zahájení výstavy fotografií Norge, min kjærlighet aneb cesta za půlnočním sluncem. Fotografie vychází také v podobě kalendáře na rok 2015, který bude na místě pokřtěn. Na vernisáži zahraje skupina Dick O'Brass. Výstava potrvá do konce ledna.

Více