Astrup Fearnley Museum. 
Foto: visitoslo.com.Astrup Fearnley Museum. Foto: visitoslo.com

Výstava Europe Europe, kterou pořádá nedávno otevřené museum moderního umění Astrup Fearnley Museum v Oslu představí práce více než třiceti mladých umělců z osmi evropských měst. Jedním z těchto měst je u Praha, kterou budou v Oslu reprezentovat čtyři zástupci. Z Osla se bude výstava následně přesouvat i do ostatních měst. V Praze se na ni můžete těšit od 8. ledna 2015 v galerii ETC. Celý proje...

Více

Železniční společnost Tanvald Vás zve v sobotu 2. srpna na Zubačku, kde se uskuteční Norský den a výstava železničních modelů a kolejišť. Do Kořenova vyrazí zvláštní vlak z Liberce v čele s lokomotivou T478.1010 zvanou Zamračená.

Více
Pohled na Prahu. 
Foto: Tereza Marešová.

Jak vidí naše děti a mládež svět kolem sebe? Čeho si mladí lidé váží a co chápou jako české „nej“? Na tyto otázky odpovídá výstava „Česko mýma očima“, která od 1. července 2014 zaplní veřejnosti přístupné prostory krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Výstava se chystá i do Norska.

Více
Trollstigen, National Tourist Route. 
Foto: Reiulf Ramstadt Architects.

Druhý ročník festivalu navazující na diskuzi o zkvalitnění veřejného prostoru v České republice i o úloze krajinné architektury proběhne od 17. června do 9. září v Praze. V rámci festivalu bude na Nákladovém nádraží Žižkov k vidění výstava EUNIC Landscape Architecture, která představí několik zahraničních projektů, včetně čtyř norských.

Více

Norské velvyslanectví ve spolupráci s Národní technickou knihovnou v Praze pořádá výstavu ke 200. výročí norské ústavy. Vernisáž proběhne v pondělí 12. května od 18:00 v parteru knihovny a je otevřená pro veřejnost. Výstava bude k vidění v Národní technické knihovně až do 24. května.

Více