Norsko. 
Foto: Martin Brát.Norsko. Foto: Martin Brát
Norsko a Česká republika //

Město Sazemice srdečně zve na akci Norsko objektivem Martina Bráta, která se uskuteční 16. dubna. Od 18 hod. bude ve vestibulu Radnice slavnostně zahájena výstava fotografií a od 18:30 proběhne v Sazemickém domě beseda spojená s promítáním fotografií.

Více
Plakát k výstavě. 
Foto: http://klaster-ostrov.webnode.cz/.
Norsko a Česká republika //

Vladimír Vojíř představuje v rámci výstavy Melancholie Severu část své arktické kolekce, která je věnována právě oblastem za severním polárním kruhem - Špicberkům, Lofotským ostrovům, Islandu či severnímu Norsku. Výstava v Kostele Zvěstování Panny Marie v Ostrově potrvá až do 16.3.2014.

Více
Lofoty. 
Foto: Jiřina Bílková.
Norsko a Česká republika //

Severská krajina je opravdu rozmanitá, o tom se můžete na vlastní oči přesvědčit na první společné výstavě fotografek Jiřiny Bílkové a Petry Španihelové, která potrvá od 21. 1. do 17. 3 v Praze a od 22. 3. do 17. 5. ve Špindlerově Mlýně. Nádherné pláže, vrcholky hor, malebné domečky, úchvatné scenérie, kouzelné východy slunce, barevné západy slunce, a dokonce polární záře, to vše měly možnost...

Více
Medvěd/ Martin Velíšek. 
Foto: Martin Velíšek/ prague.czechcentres.cz.
Norsko a Česká republika //

Unikátní výstava, která procestovala Dánsko (včetně Grónska a Faerských ostrovů) a Norsko. Svět inuitských a sámských mýtů, bajek, pověstí a pohádek očima dvou výrazných českých výtvarníků – Martina Velíška a Luboše Drtiny. Výstava bude zahájena ve středu 6.11. od 18:00 v Českém centru Praha.

Více
Foto: Novinky.cz.
Norsko a Česká republika // Poslední aktualizace: 26.07.2012 //

Novinky.cz, 19.7.2012/ Server Novinky.cz informuje o výstavě současné norské architektury, kterou pořádá Galerie Jaroslava Fragnera ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království. Výstava potrvá až do 26. srpna.

Více
Foto: hurtigruten.no.
Norsko a Česká republika //

Kavárna Loukafé Vás ve středu 5. února od 19 hodin zve na vernisáž výstavy fotografií Jirky Chomáta Kolem pobřeží Norska. Výstava potrvá od 5. 2. do 6. 3. 2014.

Více
Sovy/ Andreas Engesvik. 
Foto: www.andreasengesvik.no.
Norsko a Česká republika //

Letošní ročník designSUPERMARKETU, přehlídky současného domácího i světového designu, navštíví sedm nadějných norských designérů a studií. Jejich produkty jsou inspirovány norskou přírodou a tradicí. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 5. prosince od 19:30 v Kafkově domě. Po vernisáži bude následovat přednáška Pettera Skogstada a designérského studia Permafrost.

Více
Foto: Audun Mortensen.
Norsko a Česká republika //

V rámci festivalu Fotograf 2013 s podtitulem Mezi znaky proběhne v Centru současného umění Futura výstava norského umělce Auduna Mortensena. Projekt nazvaný Unread Items představí sochařská a textová díla, která rozvíjí tematiku „nečtení“. Vernisáž proběhne 8. října od 18 hod., výstava potrvá do 10. listopadu.

Více