Pozvánka na vernisáž. 
Foto: Štěpán Hon.Pozvánka na vernisáž. Foto: Štěpán Hon

Fotograf Štěpán Hon a Mamacoffee Vodičkova ulice 6 si Vás i Vaše přátele dovoluje pozvat ve čtvrtek 4. 12. 2014 v 19:00 na zahájení výstavy fotografií Norge, min kjærlighet aneb cesta za půlnočním sluncem. Fotografie vychází také v podobě kalendáře na rok 2015, který bude na místě pokřtěn. Na vernisáži zahraje skupina Dick O'Brass. Výstava potrvá do konce ledna.

Více
The Village Monster. 
Foto: Kjersti Johanne Barli.

Letošní již šestnáctý ročník festivalu Designblok, který proběhne od 7. do 12. října, představí v rámci projektu Diploma Selection tvorbu nejlepších absolventů produktových a ateliérů vysokých škol z celé Evropy. Do pražského finále se dostala i absolventka norské Akademie výtvarných umění v Oslu, Kjersti Johanne Barli, která na výstavě produktového designu v Openstudiu v Domě U Minuty představ...

Více

Železniční společnost Tanvald Vás zve v sobotu 2. srpna na Zubačku, kde se uskuteční Norský den a výstava železničních modelů a kolejišť. Do Kořenova vyrazí zvláštní vlak z Liberce v čele s lokomotivou T478.1010 zvanou Zamračená.

Více
Pohled na Prahu. 
Foto: Tereza Marešová.

Jak vidí naše děti a mládež svět kolem sebe? Čeho si mladí lidé váží a co chápou jako české „nej“? Na tyto otázky odpovídá výstava „Česko mýma očima“, která od 1. července 2014 zaplní veřejnosti přístupné prostory krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Výstava se chystá i do Norska.

Více
Astrup Fearnley Museum. 
Foto: visitoslo.com.

Výstava Europe Europe, kterou pořádá nedávno otevřené museum moderního umění Astrup Fearnley Museum v Oslu představí práce více než třiceti mladých umělců z osmi evropských měst. Jedním z těchto měst je u Praha, kterou budou v Oslu reprezentovat čtyři zástupci. Z Osla se bude výstava následně přesouvat i do ostatních měst. V Praze se na ni můžete těšit od 8. ledna 2015 v galerii ETC. Celý proje...

Více
Trollstigen, National Tourist Route. 
Foto: Reiulf Ramstadt Architects.

Druhý ročník festivalu navazující na diskuzi o zkvalitnění veřejného prostoru v České republice i o úloze krajinné architektury proběhne od 17. června do 9. září v Praze. V rámci festivalu bude na Nákladovém nádraží Žižkov k vidění výstava EUNIC Landscape Architecture, která představí několik zahraničních projektů, včetně čtyř norských.

Více

Norské velvyslanectví ve spolupráci s Národní technickou knihovnou v Praze pořádá výstavu ke 200. výročí norské ústavy. Vernisáž proběhne v pondělí 12. května od 18:00 v parteru knihovny a je otevřená pro veřejnost. Výstava bude k vidění v Národní technické knihovně až do 24. května.

Více