Foto: SK Slavia Praha.Foto: SK Slavia Praha

Nor Per Egil Flo debutoval v dresu SK Slavia Praha

V pátek 18. února se stočila veškerá pozornost fotbalových fanoušků na stadion v Edenu, kde se SK Slavia Praha vrátila na čelo tabulky poté, co porazila v domácím utkání klub FC Vysočina Jihlava v poměru 2:0. Výhru Slávie zajistil dvěma góly český útočník Milan Škoda. Zápas byl také debutem norské posily Pera Egila Floa v slávistickém dresu. Zápasu přihlíželi zástupci norského velvyslanectví v Praze.

Sešívaní předvedli v Edenu opět velmi solidní hru, ke které přispěl i norský fotbalista Per Egil Flo. Při svém debutu v české nejvyšší fotbalové lize  potvrdil skvělou formu v podobě několika vynikajících obraných zákroků a ofensivní výpadů na levém křídle.

Jiří Vrba, generální sekretář klubu Slavie, byl velmi potěšený Floovou hrou. „Očekávám, že se bude podílet na 10-12 asistencemi do konce letošní sezony,“ prohlásil nadšeně Vrba. Frank Johansen, první tajemník norského velvyslanectví s tímto souhlasil a dodal, že se těší na další skvělé góly.

Zástupci norského velvyslanectví měli po zápase příležitost pohovořit přímo s Floem osovně. Řekl, že měl z prvního domácího zápasu v novém klubu velkou radost. Velmi také ocenil kvalitu života v Praze a vřelé přijetí, kterého se mu dostalo v pražské Slavii.

Flo se s manželkou nyní chystá koupit byt a navštěvovat lekce češtiny. „V klubu se mluví převážně česky, takže je potřeba, abych alespoň základy zvládl, co nejrychleji to půjde,“ prohlásil norský kanonýr Flo.

Svůj výkon na trávníku však bral s rezervou s tím, že od sebe očekává více a že to nejlepší teprve přijde. „První hra v novém klubu je vždy velká výzva. Velmi se proto těším na zbytek sezony,“ řekl Flo. Slavia se momentálně přetahuje o ligový titul s AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň.

Na závěr úspěšného večera věnoval Flo zaměstnancům velvyslanectví svůj podepsaný dres, který dalo velvyslanectví s Floovým souhlasem k dispozici pro Facebookovou soutěž. Za to bychom mu velmi rádi poděkovali a popřáli hodně štěstí v novém působišti. Doufáme, že bude významným přínosem jak pro klub Slavia Praha, tak celý český fotbal.


Bookmark and Share