Foto: SK Slavia Praha.Foto: SK Slavia Praha

V pátek 18. února se stočila veškerá pozornost fotbalových fanoušků na stadion v Edenu, kde se SK Slavia Praha vrátila na čelo tabulky poté, co porazila v domácím utkání klub FC Vysočina Jihlava v poměru 2:0. Výhru Slávie zajistil dvěma góly český útočník Milan Škoda. Zápas byl také debutem norské posily Pera Egila Floa v slávistickém dresu. Zápasu přihlíželi zástupci norského velvyslanectví v...

Více
Foto: Terje B. Englund.

Norsko dalo světu dlouhou řadu objevitelů, dobrodruhů, horolezců a dalších nadšenců. Tato norská tradice nevymizela, ale naopak dále vesele vzkvétá, jak dokládají mládenci Truls Hestengen (25 let) a Jostein Hult (26 let). Na konci ledna vyrazili na kole z Oslo směrem k Himalájím. Během následujícího půl roku plánují projet trasu dlouhou 14 000 kilometrů, která vede přes 14 různých zemí mezi Osl...

Více
Foto: http://sfklub.cz.

Letošní ročník festivalu Severská filmová zima byl zahájen filmem Norský dům. Po jeho promítání následovala diskuze s producentem a scénáristou filmu Janem Vardøenem.

Více
Foto: Mouvo Design Festival.

V pátek 17. února začne v pražském divadle Archa festival pohybového designu Mouvo Motion Design Festival. Akce bude poté pokračovat celou sobotu.

Více
Foto: Skandinávský dům.

Severský filmový klub již posedmé pořádá tradiční přehlídku kinematografie skandinávských zemí s příznačným názvem Severská filmová zima. Sedmý ročník festivalu nabídne příznivcům stříbrného plátna 8 norských filmů.

Více

Dne 1. února navštívila velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner západočeskou metropoli. Účelem její návštěvy bylo setkání s primátorem města Martinem Zrzaveckým a účast na zahájení druhé fáze projektu Den norské kuchyně ve školních jídelnách.

Více
Foto: MDG Arkitekter SA.

Ve čtvrtek 2. února 2017 se v Praze konala konference Grow Up!, jejímž cílem bylo představit známé architekty v oblasti dřevostaveb. Norsko reprezentovala architektka Minna Riska ze studia MDG Arkitekter SA. Konference byla organizována v rámci Salonu dřevostaveb, který je každoročně pořádán díky profesionální produkci českého studia Prodesi.

Více
Foto: Jatka 78.

Ve čtvrtek 19. ledna se uskutečnila v divadle Jatka 78 repríza Kafkovy divadelní hry Zámek, která byla nastudována Činoherním studiem Ústí nad Labem. Vznik inscenace byl podpořen z fondů EHP v rámci projektu „Tři podoby svobody“.

Více
Foto: salondrevostaveb.cz.

Praha zažije počátkem února jedno velké prvenství. Představí se zde dosud nejvyšší dřevostavba, která kdy byla v České republice postavena. Jedná se o čtyřpodlažní budovu, jejíž hlavní nosná konstrukce bude z těžkého dřevěného skeletu a masivních dřevěných panelů (CLT) z křížem lepeného dřeva a kterou si zájemci budou moci na vlastní oči prohlédnout v rámci veletrhu Dřevostavby. Ten se koná 2. ...

Více